Токен для ЕЦП: захищений носій кваліфікованого підпису

Захищений носій — це пристрій, призначений для безпечного зберігання особистих ключів: кваліфікованого електронного підпису (КЕП)

 

Відповідно до закону України “Про електронні довірчі послуги” зберігати КЕП необхідно на захищених носіях

Токен для ЕЦП: захищений носій кваліфікованого підпису — Фото 1

Модельний ряд НКІ "Автор"

На один носій записується КЕП одного підписанта!

Secure Token-338S

Secure Token-338S

виконаний у форм-факторі флеш-накопичувача

міцний металевий корпус

інтегрований USB-роз'єм

Основні технічні дані НКІ "Автор"

генерація відкритих і особистих ключів, формування КЕП відповідно до ДСТУ 4145-2002 з довжиною ключа 163-509 біт

шифрування/розшифрування відповідно до ДСТУ ГОСТ 28147:2009

обчислення геш-функції відповідно до ГОСТ 34.311-95

генерація випадкової бітової послідовності

генерація особистих ключових даних і формування КЕП відповідно до PKCS#11 RSA Cryptography Standart з довжиною ключа 1024-2048 біт

підтримка операцій резервування ключів і багаторазових операцій зчитування/запису інформації (не менш ніж 500 000 разів)

зберігання до 30 особистих ключів

експертний висновок № 04/03/02-2332 від 30.06.2017 р.

Обрати захищений носій для електронного підпису не така проста задача, як здається на перший погляд. Потрібно врахувати як мінімум два основних моменти: форму й рівень захищеності, якою може похвалитися носія для ЕЦП. 

Флешка токен Автор випускається в двох моделях:

  • SECURE TOKEN-338M;
  • SECURE TOKEN-338S.

Головна відмінність – матеріал корпусу. Пластик і метал відповідно. Якщо ваш токен купується для бухгалтера, який використовуватиме токени виключно в офісі – то пластиковий токен для ФОП достатньо вирішує задачі. Якщо ж токен багато подорожуватиме – краще обрати варіант з металу. 

Ключовими відмінностями саме АВТОР є:

  1. Генерація ключів відбувається у відповідності до ДСТУ 4145-2002.
  2. Працює принцип генерації випадкової бітової інформації для ускладнення розшифрування файлу ключа.
  3. Один захищений носій-токен може зберігати до 30 особистих ключів.
  4. Можливість резервування ключа на токені.
  5. Ресурс запису-зчитування – більш як более 500 000 операцій.

Який токен обрати для електронного підпису?

Існує три ключових форми, в яких ви можете зустріти захищений носій інформації для зберігання ЕЦП. 

Флешка. Варіант, розглянутий вище, який є найпростішим та найдоступнішим. Флешку завжди є куди підключити – й до телефону й до комп’ютера це можна зробити швидко й просто. Окрім того, флешки достатньо маленькі, аби зручно переноситись, але недостатньо велики, аби бути незручними. Придбати токен для КЕП у вигляді флешки – це рішення, яке підійде для більшості підприємців.

Карта доступу. Токен в вигляді пластикової карти вимагає для своєї роботи додаткового пристрою – зчитувача. Токен для ЕЦП із сертифікатом у вигляді смарт карти відмінно підійде для бухгалтерів, які працюють із великою кількістю юридичних осіб поперемінно – коли протягом хвилини вам може знадобитися 3-4 підписи. В інших же випадках, наявність зчитувача буде незручністю для підпису документів “з колес”. 

Хмарне сховище. Токен для ФОП також може зберігатися у хмарному сховищі, з доступом через мобільний телефон або планшет. Якщо ви зберігаєте так свій свій захищений носій інформації, ціна стає ключовим фактором вибору поряд зі зрусністю. Все ж орендувати невеликий обсяг пам’яті для збергіання вашого ключа набагато дешевше, аніж виробляти під нього флешки або карти. 

Яке б рішення ви не обрали – придбати флешку для електронного підпису або уточнити вартість електронного цифрового підпису у хмарі, сенс лишається тим самим – ви отримаєте захищений носій для своєї “Печатки”. 

Кому потрібні токени

Три типи співробітників використовують токени у свої повсякденній роботі:

  • Керівники;
  • Бухгалтери;
  • Юристи.

Також інколи КЕП може знадобитися менеджерам з продажу або менеджерам по роботі з клієнтами – для підпису додаткових жокументів, виписки рахунків і таке інше. 

Скільки коштує токен для електронного цифрового підпису

Придбати захищений носій ключової інформації ви зможете як дорого, так і дешево.

Вартість оформлення – завжди одна. Вона регудюється законодавством. Дізнатися актуальну ціну на оформлення КЕП ви зможете за посиланням. В залежності від моделей, вартість також може бути різною.

Ціна токена залежатиме від типу носія, який ви оберете, від рівня його захисту – зовнішнього і внутрішнього та від фірми-виробника. Існують як дуже дорогі рішення, так і оптимальні. Актуальні ціни ви зможете побачити на нашому сайті.

Де придбати токен для КЕП

Найзручніший варіант придбання КЕП – звернутися до компанії Укрзвіт. Ми зможемо надати вам повну інформацію по варіантах підключення, які є, актуальним вартостям і відгукам наших клієнтів на той чи інший токен.