Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73
  • м. Київ (044) 228-13-73 вул. Миколи Лєскова 3А
  • м. Бориспіль (044) 361-48-14 вул.Київский Шлях, 86
  • м. Вишневе (044) 361-48-34 вул. Котовського, 36
  • м. Київ (044) 228-13-73 вул. О. Кошиця 7-А
  • м. Бровари (044) 221-13-73 вул.Киевська, 227
  • м. Вишгород (044) 227-13-73 просп. Т.Шевченка, 2-Д

1С підприємство: часті питання

Що потрібно зробити, щоб подивитися, кому належать зміни документа (звіту) в 1С 8 версії?

У всіх програмних продуктах 1С восьмої версії і вище є спеціальний модуль, що відповідає за реєстрацію дій користувачів в тій інформаційній базі, в якій вони працюють. Для того щоб переглянути журнал останніх дій, необхідно вибрати пункт меню «Сервис», далі пройти в «Журнал реєстрації». Там можна подивитися: хто, в який час, з якого робочого персонального комп'ютера і які дії вчиняв. Але варто пам'ятати, що документи записи фіксують лише сам процес зміни документа (картки довідника), але не пропонують користувачеві конкретні поля, які були змінені. Щоб спростити процес навігації і пошуку по журналу реєстрації, скористайтеся різними фільтрами, наприклад, по періоду, об'єкту або події.

Програмний продукт 1С: Бухгалтерія восьмої версії відображає ПДВ

Практично всі видаткові та прибуткові документи, складені в програмі 1С: Бухгалтерія нових версій, відображають ПДВ для ТМЦ «у тому числі», іншими словами це означає, що ціна товару вже містить ПДВ. Ця умова працює за замовчуванням, а причина такого рішення розробників 1С досі нам не ясна. Більш того, багатьом вітчизняним контрагентам звично отримувати документи, в яких ПДВ нараховується «зверху», а ціна за товар вказується без цього податку. На щастя, змінити режим нарахування ПДВ дуже просто. Ви можете звернутися до картинок, які наведені нижче і зробити це самостійно в своїй версії програми 1С: Бухгалтерія.

рис.1рис.2 рис.3

Просто відкрийте документ і виберіть меню «Ціни і валюта». У вікні, яке з'явиться перед вами, зніміть прапорець з опції «Сума вкл. ПДВ ». Після цього програма автоматично перерахує ціну і суму документа без ПДВ. 
Якщо ж Вам потрібно регулярно робити документи, які б містили ціни і остаточні суми за товари без ПДВ, то Вам краще всього зайти в налаштування програми і відключити там опцію "Сума вкл. ПДВ" за замовчуванням. Для цього зайдіть у розділ «Сервіс», далі перейдіть в підрозділ «Настройки користувача», виберіть там «Основні значення для підстановки в документи і довідники» і зніміть прапорець з пункту "Сума включає ПДВ" в документах ".

Як можливо змінити номер документа в програмі 1С: Бухгалтерія чи 1С: Підприємство восьмої версії?

Ви напевно знаєте, що спочатку номери і коди документів недоступні для редагування. Це зроблено для того, щоб користувач випадково або навмисно не вніс якусь зміну в структуру коду документа, яка надалі могла б негативним чином відбитися на роботі автоматичної системи нумерації нових документів в довіднику. 
Іноді трапляються такі ситуації, коли без зміни коду просто не обійтися. Найчастіше це відбувається тоді, коли збивається номер податкової накладної або ж додатка No2. В такому випадку Ви можете відредагувати номер або код документа прямо в ньому. Для цього відкрийте потрібний Вам документ і натисніть на панелі керування кнопку-меню «Дія», потім виберете там опцію "Редагувати номер". Перед Вами з'явиться попереджувальне вікно, де Ви повинні будете підтвердити своє рішення.

Корректировка номера документа в 1С 8.2 (рис.1) Корректировка номера документа в 1С 8.2 (рис.2) Корректировка номера документа в 1С 8.2 (рис.3)

Якщо ж Вам потрібно змінити кодування або нумерацію цілого масиву документів, то для цього потрібно буде включити доступність номера документа для можливості його редагування відразу в момент відкриття або створення нового документа певного виду. Щоб це зробити, Вам доведеться зайти в меню «Сервис», перейти в підміню «Службові» і вибрати опцію "Налаштування стратегії номерів (кодів) об'єктів". Перед Вами відкриється меню налаштувань, де потрібно буде вибрати потрібний вид документа або довідника, а там вже в колонці "Редагування номера" поміняти значення з "Недоступно" на "Доступно" і підтвердити свою дію.

1с 8.2 включение корректировки номеров(рис.1) 1с 8.2 включение корректировки номеров(рис.2)

Також ми хочемо навести кілька зауважень: 
1 Редагуйте номера тільки тих документів, які дійсно цього потребують. Після того, як Ви завершите всі роботи з документами, обов'язково деактивуйте цю опцію, особливо, якщо за Вашим комп'ютером регулярно працюють і інші користувачі. 
2 Якщо ж потрібно змінити номер вхідного документа (ЗКП, рахунки, прибуткової накладної), то шукайте спеціальне поле, яке знаходиться на вкладці додатково.

 

Чим відрізняється базова версія 1С: Бухгалтерія 8.2 від ПРОФ?

Одразу хочемо відзначити, що загальні правила ведення бухгалтерської документації та обліку, системи нарахування заробітної плати, податковий облік, повністю однакові в двох версіях програм. 
 
Головні ж відмінності стосуються функціоналу роботи програми, так як базова версія має ряд обмежень, яких немає у версії з приставкою ПРОФ. Пропонуємо Вам розглянути дані обмеження: 
1 При роботі в базовій версії програми не можна вести облік діяльності різних фірм в одній інформаційній базі, але при цьому, якщо Ви захочете використовувати для кожної окремої фірми окрему інформаційну базу, то ніхто так робити Вам не заборонить. 
2 Базова версія позбавляє Вас можливості самостійно змінювати її конфігурацію, все, що доступно користувачеві, це офіційні оновлення типової (стандартної) конфігурації. 
3 Базова версія розрахована лише на однокористувальницький режим роботи, тому розширити таку ліцензію на інші (суміжні) комп'ютери не вийде. 
4 У базовій версії відсутня підтримка модуля «клієнт-сервер», не можна розподіляти інформаційні бази, відсутня підтримка Автоматизація-сервер і COM-з'єднання. 
5 Базова версія використовує лише програмний захист, в той час, як версія ПРОФ забезпечується ще й ключем апаратного захисту (USB). 
 
Наостанок хочеться відзначити, що ніхто Вам не забороняє спочатку купити базову версію програми, ознайомитися з нею, а вже потім перейти на версію ПРОФ.