Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

MEDoc | Медок — модуль Облік акцизного податку з доступом до АРІ

Акциз з доступом до АРІ

 

01.07.2019 повноцінно запрацювала система електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРП та СЕ). Дана система створена з метою збору та накопичення даних обліку та сплати акцизного податку, а саме оптової та роздрібної торгівлі пальним.

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 №891 Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв’язку до контролюючих органів вимагає від усіх платників акцизного податку, які є розпорядниками акцизних складів, в обов'язковому порядку зареєструвати всі свої акцизні склади та розташовані на них резервуари, що введені в експлуатацію, рівнеміри-лічильники та витратоміри-лічильники.

 

Показати більше

Кожен стаціонарний резервуар, що введений в експлуатацію, має бути обладнаний рівнеміром-лічильником, а кожне місце відпуску ПММ наливом, відповідно, витратоміром-лічильником. І резервуари, і рівнеміри та витратоміри повинні мати позитивний реузльтат повірки або оцінку відповідності вимогам законодавства.

При цьому паливороздавальні та мастилороздавальні колонки, за умови наявності повірки або оцінки відповідності, виконують функції витратомірів-лічильників.

 

Починаючи з 1 квітня 2020 року всі реалізатори ПММ, особливо АЗС і мобільні заправки, повинні щоденно збирати та консолідувати дані з наявних рівнемірів-лічильників та витратомірів-лічильників з подальшою відправкою їх до органів ДПС. У разі несвоєчасного подання звітів по фактичних залишках та обсягу пального, до підприємств буде застосовано штрафні санкції.

 

Показати більше

Дані по фактичних залишках пального та про обсяг обігу пального формуються після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 год. 59 хв. цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та подаються до ДПС не пізніше 23 год. 59 хв. доби, що настає за звітною добою.

 

Зараз в модулі "Облік акцизного податку" є можливість ручного формування Довідки про зведені за добу дані за формою J/F0210401. Заповнення даного документа вимагає значних часових затрат, пов'язаних з обробкою величезних масивів інформації з різних джерел.

 

Для економії Вашого часу и сил в програмі M.E.Doc впроваджено новий модуль «ОБЛІК АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ З ДОСТУПОМ ДО API», завдяки якому забезпечується автоматичне отримання інформації з системи дистанційного моніторингу рівнемірів та витратомірів та формування на підставі цих даних Довідки про зведені за добу дані.

 

Перед придбанням модулю Облік акцизного податку з доступом до API Вам необхідно виконати два прості кроки:

1. проконсультуватись з вашим постачальником обладнання щодо можливості доопрацювання системи дистанційного моніторингу рівнемірів та витратомірів для підключення до АРІ.

2. мати діючу ліцензію на базовий модуль Облік акцизного податку, який надає можливість взаємодії із системою електронного адміністрування реалізації пального та спирту та забезпечує поводження з еТТН.