Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

MEDoc | Медок — модуль Фінансова звітність за МСФЗ (формат iXBRL)

Фінансова звітність за МСФЗ  (формат iXBRL)

 

У програмі M.E.Doc з’явився новий модуль «Фінансова звітність за МСФЗ (формат iXBRL)».

 

Чому цей набір літер важливий і що таке XBRL? По-перше, XBRL - це не набір літер, а скорочення для назви стандарту. Стандарт в даному випадку - це формат файлу, у якому подається звітність и набір таксономій - типів даних, які обов’язково потрібно подавати, якщо ви плануєте у 2020 році подавати звіти до податкової служби.

 

Причому XBRL це не щось нове - банки працюють у цьому форматі ще з 2012 року, а фондовий ринок - з 2013. Тож не варто переживати, що це новий функціонал, який буде працювати з помилками.

 

Система фінансової звітності (СФЗ) – це інтегрована система, що дозволяє отримувати, перевіряти, обробляти та розкривати фінансову звітність суб’єктів звітування та їх аудиторських звітів на основі використання документів у форматі Inline XBRL (iXBRL), що розроблені на основі таксономії, прийнятої та опублікованої Міністерством фінансів України. Хоча тут варто зазначити, що Міністерство фінансів не створило все з нуля, але адаптувало міжнародні стандарти до економічних реалій України.

 

СФЗ передбачає подання фінансової звітності:

  • в уніфікованому електронному форматі іXBRL;
  • підготовленої відповідно до Таксономії UA XBRL МСФЗ;
  • за принципом «єдиного вікна».

 

Документ в форматі iXBRL – це файл, який має розширення HTML, відкривається для перегляду інтернет браузером. А формується у програмі Медок, тож додаткового ПЗ для їх створення не знадобиться.

 

Звітуватись через уніфікований електроний формат мають:

  • підприємства, що становлять суспільний інтерес (банки, страховики, емітенти цінних паперів, недержавні пенсійні фонди та інші фінансові установи);
  • публічні акціонерні товариства;
  • підприємства, які здійснюють діяльність з видобувних галузей;
  • підприємства, які провадять господарську діяльність за видами, перелік яких визначається Постановою №419.

 

Тобто звітність у даному форматі не є обов’язковою для всіх, але якщо ваша компанія є у списку вище, то Укрзвіт допоможе із встановленням та налаштуванням Медка в будь-який зручний час.

 

Також ви можете переглянути відеопрезентацію.

 

Модуль Фінансова звітність за МСФЗ (формат iXBRL) в M.E.Doc | Медок — Фото №1 | ukrzvit.ua