Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

Як зробити електронний підпис? поетапна інструкція

Як отримати кваліфікований електронний підпис

 

Що таке ЕЦП і як його отримати?

 

ЕЦП або КЕП - кваліфікований електронний підпис, ви можете отримати в державних, приватних компаніях а також у банках.

Банки видають певну версію - Bank ID. За її допомогою ви зможете пройти логін у багато державних сервісів, але отримати дані щодо свого статусу сплати до бюджету податків або укласти договір із контрагентом - ні.

Це найпростіший та примітивний метод цифрової верифікації з мінімальним рівнем захищеності.

ЕЦП можна отримати в податковій або приватних компаніях - АЦСК. Головними плюсами отримання ключів у приватних АЦСК можна назвати:

 

1. Швидкість оформлення - протягом 1 дня ви зможете повністю пройти усі етапи - від заповнення анкети до отримання безпосередньо ключа.

2. Обслуговування. Усі питання, які у вас виникатимуть, зможуть пояснити менеджери компанії за телефоном або під час особистої зустрічі, при цьому не потрібно вичитувати десятки зубодробильних текстів на стендах у податковій.

3. Зручність оплати. Замість оплати спеціальної квитанції у банку - АЦСК можуть надіслати вам посилання для онлайн сплати з карти, що спростить і прискорить процесс оформлення, а підтверджуючі документи не потрібно носити із собою у велетенській пачці - достатньо отримати квитанцію на пошту та перекинути своєму менеджерові.

4. Кава й тістечка. У більшості АЦСК вони є, а от в податковій - немає.

 

 

Отримання сервісу в приватній компанії в цілому немає відмінностей від інших галузей - хочете швидко і з комфортом - звертайтеся до АЦСК, хочете дешево й повільно - держреєстратори ідельно підходять.

 

Що таке АЦСК

 

Акредитовані центри сертифікації ключів - це приватні компанії, які отримали від держави дозвіл на випуск і видачу ключів населенню, а також їх реєстрацію у єдиній базі ключів.

Акредитувати центр можливо лише у випадках, якщо компанія відповідає усім вимогам, які висуває Кабінет Міністрів.

І після проходження цього фільтру, компанія отримує право на:

 

1. Надання громадянам методів електронно-цифрового підпису.

2. Допомогу під час реєстрації відкритих та персональних ключів.

3. Обслуговування сертифікатів на час їх дійсночті, включаючи формування, видачу, відміну, тимчасове блокування й збереження.

4. Надання інформації про поточний статус ключа.

5. Будь-які консультаційні послуги, пов'язані із тематикою. На платних та безкоштовних засадах.

 

 

Ключ, який видає вам АЦСК - повністю відповідає ключу, яки реєструє державна служба.

При цьому в ключах зашито інформацію про те, яка компанія вам згенерувала ключ і під час логіну вам потрібно вказати не лише шлях до свого файлу ключа і пароль, але й назву компанії, що його видала - від цього щалежить тип шифрування, який буде застосовано для розшифрування даних ключа.

Будь-який відкрийти ключ та інша інформація про користувачів, зберігається у вигляді цифрових сертифікатів та має таку струтктуру:

 

- серійний номер сертифікату;

- ідентифікатор алгоритму, за допомогою я кого слід розшифрувати даний сертифікат;

- ім'я центру, який здійснив реєстрацію сертифікату;

- термін дії ключа;

- ім'я власника сертифікату;

- відкритий ключ власника сертифікату;

- ідентифікатори алгоритмів, які асоційовано з відкритими ключами власників ключів.

 

 

Що потрібно для отримання електронного підпису в АЦСК Україна

 

Задля того, аби ви могли отримати ключ в АЦСК Україна - вам потрібно надати наступний пакет документів:

 

1. Підписати договір, в якому прописано всі особливості й обов'язки обох сторін при отриманні сертифікату. Підписати угоду можливо як у паперовому вигляді, так і в електронному.

 

Паперовий договір або як він ще зветься - Картка приєднання до електроного договору.

Оформлюється у двох екземплярах разом з менеджером компанії Укрзвіт.

Не переймейтеся, якщо раніш ви не подавали таких документів - наші консультанти зможуть пояснити й показати все, що вам слід знати та прояснять незрозумілі моменти.

Після підписання, обидві копії договору разом з усім комплектом реєстраційних документів відправляється до АЦСК Україна і ключ може бути виписано після повернення підписаних документів.

Таки спосіб варто використовувати, якщо вам вкрай потрібні паперові копії документів і ви хочете внести їх обов'язково до архіву.

Безпаперовий договір чи електронний - це той самий договір, але який існує виключно в цифровому вигляді і підписується цифровими підписами.

Відповідно, час, потрібний на обмін такими документами - скорочується в рази.

Із текстом даного договору ви маєте змогу ознайомитися на сайті або ж у будь-якій системі електронного документообігу, яка використовується на вашому підприємстві.

Після заповнення цифрової угоди - її обов'язково слід підписати за допомогою ЕЦП, КЕП або іншим цифровим підписом.

 

2. Другим етапом оформлення угоди є сплата рахунку, який ви зможете отримати після надання усіх документів - на пошту. Усі рахунки формуються відповідно до прайсу і за узгодженим із менеджером переліком послуг.

 

 

3. Надати реєстратору повний пакет ваних документів, які потрібні для оформлення КЕП або ЕЦП.

 

Далі - вам лишиться тільки прийти до компанії Укрзвіт та отримати свій ЕЦП. У випадку, якщо ви формуєте ЕЦП - базовий цифровий підпис - вам потрібно принести з собою будь-який флеш-накопичувач, на якому немає жодної інформації.

Він стане носієм вашого ЕЦП і ми вкрай не рекомендуємо використовувати цю флешку для запису іншої інформації або копіювати ключ із флешки на комп'ютер.

У першому випадку ви ризикуєте занести вірус на носій і добровільно передати зловмисникам правл підпису документації від свого імені.

У другому ж - ви залишаєте на видноті своє найцінніше - підтвердження своєї особистості у документообігу.

Не копіюйте й не залишайте коди на робочому ПК, в пошті або інших загальнодоступних місцях.

У випадку, якщо ви оформлюєте КЕП - то флешку із собою можна не брати, оскільки ваш менеджер на місці запропонує вам Токен.

Це захищена криптографією флешка, інформацію з якої неможливо скопіювати і що найважливіше - неможливо записати інформацію зверху.

Це можна зробити лише за допомогою спеціального ПЗ у офісі реєстратора.

Тому ваш цифровий підпис існуватиме виключно в одному екземплярі на зашифроаному носієві.

Важливо врахувати, що якщо ви планували передати копію такого ключа вашому бухгалтру або директорові - аби вони мали змогу підписувати документи від вашого імені - це неможливо. Оскільки КЕП неможливо скопіювати.

Так що, якщо плануєте зробити декілька осіб - підписантами від свого імені, то слід зробити довіреності й оформити окремий КЕП на кожного з підписантів.

Усі такі ключі матимуть однакову юридичну силу, але при цьому будуть прив'язані до конкретної людини, що діє від вашого імені.

Людину звільнено - можна анулювати його право підпису, а саму флешку - утилізуати.

 

Оформлення ЕЦП в Медок

 

Якщо вам необхідно, аби ключ, який ви генеруєте - одразу вписався у систему електронного документообігу Медок, то після подання документів реєстратору - сформуйте у Медок заявку на отримання ключа.

Для цього в нас є спеціальна інструкція на сайті.

Після оформлення заявки й отримання сертифікату в Укрзвіт - він також відобразиться й у програмі Медок.