Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

MEDoc | Медок — модуль Бізнес

Модуль "Електронний документообіг"

 

ЕЛЕКТРОННА ДОКУМЕНТАЦІЯ — ВАШ КРОК НАЗУСТРІЧ МАЙБУТНЬОМУ!

 

В даному матеріалі Ви, користувач програмного продукту «M.E.Doc» зможете дізнатись про модуль Бізнес більш детально. За допомогою цього модулю можна не лише створювати й обмінюватись первинними документами зі своїми партнерами, контрагентами і перевіряючими органами, але й контролювати увесь цей процес від початку і до самого завершення.

Робота з цифровою документацією або ж її обіг передбачає проведення з електронними паперами великого переліку різноманітних операцій: створення, зміни, збереження и взаємообмін з контролюючими або партнерськими організаціями. Електронний документообіг не лише дозволить виконувати звичні усім роботи з документами швидше і якісніше, але й може повністю замінити паперові документи, тим самим зекономивши вам час і ресурси.

Цифровий документ — аналог звичного документу, створений за допомогою спеціального програмного забезпечення, яке також може використовуватись для його модифікації і збереження (в єдиній базі даних). Для завірення і підтвердження електронного документу використовується спеціальний шифр і особливий цифровий підпис.

Цифровий підпис електронного документу — спеціальний засіб захисту його інформації, який використовується для легалізації і підтвердження дійсності. Такий підпис є повним аналогом справжнього підпису посадової особи і печатки підприємства. Система обігу цифрових документів передбачає не лише створення цифрових паперів користувачами, але й виконання усіх вищенаведених операцій по роботі з ними.

 

 

Як це працює?

 

Модуль M.E.Doc.Бізнес разом із сертифікатами цифрового підпису, які видані АЦСК «Україна», використовує величезна кількість підприємств на території України, тому до цієї кількості ви зможете легко приєднатися. Ми вас запевняємо, що серед всієї цієї кількості організацій гарантовано присутні і ваші партнери, тому за допомогою модулю «Бізнес» ви вже зараз зможете істотно полегшити собі процес взаємодії з ними.

 

Чи вигідно це?

 

Так. По-перше, вам не доведеться витрачати масу часу (три-чотири дні) на створення папервоих документів з їх відправкою поштою або факсом вашим партнерам. Для відправки документу в системі «M.E.Doc» треба витратити лише одну хвилину свого часу. по-друге, вам не доведеться витрачатись на папір, послуги пошти або ж кур'єрських служб. Система «M.E.Doc» бехпосередньо з «коробки» надає можливість обміну документами і за це не потрібно нічого доплачувати додатково.

 

Перевагами цифрового документообігу є:

1. Отримання доступу до єдиної бази цифрових документів, яка дозволяє повністю оптимізувати і автоматизувати процес їх обліку, фільтрації і розбивки по даті, часу й т.ін.

2. Створення різноманітних первинних документів, використовуючи спеціальні шаблони.

3. Організація роботи з різними цифровими документами.

4. Можливість взаємодії з базою документів на відстані (віддалено).

5. Обмеження доступу тим чи іншим користувачам до конкретних документів.

6. Проведення аудиту цифрової документації за допомогою різноманітних вбудованих інструментів програми.

7. Використання класифікаторів і довідників при роботі з цифровою документацією.

8. Можливість оперативного внесення виправлень и правок в цифровий документ.

9. Внутрішній і зовнішній обмін документами.

10. Використання кваліфікованого електронного підпису для захисту документів від несанкціонованого доступу, перегляду й зміни.

 

Чи безпечно це?

 

Так. За безпеку електронного документообігу відповідають спеціальні шифри і електронні підписи, які видаються учасникам цього процесі особливим уповноваженим органом України. Дані засоби захисту попереджують будь-який несанкціонований доступ до документу з боку третьої сторони. Більше того, програмний продукт «M.E.Doc» успішно пройшов всі перевірки й експертизи ДССЗЗІ України, тому може без будь-яких проблем використовуватись на сучасних підприємствах.

 

Якщо говорити детальніше про процес шифрування документів, то для цього використовуються два ключі. Перший має назву «відкритий» і застосовується для кодування документу і перевірки дійсності цифрового підпису. Другий ключ використовується для розшифрування і подальшого використання документу. Ключ — це деякий набір спеціальних символів, який є унікальним і неповторним. Саме це забезпечує надійність всього процесу електронного документообігу.

 

Чи легітимно це?

 

Звичайно так. Відповідно до законодавства України, всі електронні документі мають ті самі права, що й їх паперові аналоги, тому ви нічим не ризикуєте, якщо почнете їх використовувати на своєму підприємстві. Ми впевнені, що ви вже зараз відправляєте податкову звітність в ДПС України, використовуючи електронний підпис.

 

Більше того, з появою на ринку ПЗ «M.E.Doc» кожен користувач отримав можливість самостійно обирати, яким чином він хоче отримувати податкові накладні (в паперовому або цифровому вигляді). Це положення було офіційно закріплене в ПКУ в липні місяці 2012 року. Тому, якщо вам незручно отримувати паперові податкові накладні від своїх контрагентів, то ви зможете сміливо від них відмовитись, спираючись на законодавство України.

 

З переліком законів України, а також інших законодавчих актів, які повністю легалізують електронний документообіг, ви може ознайомитись нижче.

Закон України «Про електронні довірчі послуги»;

Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг»;

Наказ Міністерства фінансів України від 07.06.2010 р. № 372 «Про затвердження Змін до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку»

Лист ДПС України від 26.12.11 № 10406/7/18-4017 «Про визнання органами ДПС електронних первинних документів»

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України про удосконалення деяких податкових норм» (в ред. від 19.12.2018), п.66

 

Наостанок хочеться сказати, що якщо ви хочете істотно спростити свою підприємницьку діяльність, то вам вже зараз варто звернути увагу на програмний продукт «M.E.Doc». Він дозволить вам не лише створити велику кількість різноманітних фінансових і управлінських документів безпосередньо на своєму робочому місці, але й обмінюватись ними зі своїми партнерами й іншими зацікавленими особами.

 

Якщо у вас залишились питання, звертайтеся: