Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

10 відповідей на ваші питання щодо електронних трудових книжок

26/03/21

10 відповідей на ваші питання щодо електронних трудових книжок

10 відповідей на ваші питання щодо електронних трудових книжок

 

Законом від 5 лютого в Україні вводяться електронні трудові книжки. Раніше ми вже писали про це в новинах, наразі з'явилися подробиці. Головне управління Пенсійного фонду України надало відповідь на 10 найчастіше заданих питань щодо електронних трудових книжок як з боку роботодавців, так і рядових працівників.

 

Що зміниться для роботодавців після ухвалення закону?

 

Для початку - закон вже підписано і набуває сили за 3 місяці - з 1 липня 2021 року. До цього часу всім працедавцям слід надати до Реєстру застрахованих осіб загальні відомості з паперових трудових книжок своїх співробітників.

Як ми раніше писали - під час перехідного періоду можна буде використовувати і паперову книжку, але надати дані до цифрового реєстру - обов'язково.

 

Навіщо це взагалі потрібно?

 

Головна причина - це гарно вписується в курс на цифровізацію суспільства, який розпочався після створення Міністерства Цифрової Трансформації. Завдяки такому рішенню, нарахування пенсій в майбутньому відбуватиметься автоматично, а співробітникові, який виходить на пенсію, не потрібно буде подавати десятки заповнених бланків в Пенсійний фонд.

Також спроститься отримання співробітником страховки за загальнообов'язковим медичним страхуванням, у випадку втрати дієздатності.

 

Чи буде в електронній трудовій книжці інформація, яка відсутня в паперовій?

 

ЕТК - це повний аналог паперової книжки і в найближчий час там не міститиметься інформації, відмінної від паперової. Що, однак, не виключає появи нових даних у майбутньому.

 

Оформлення ЕТК - чий це обов'язок?

 

Відомості в базу можуть вносити як працедавці, так і співробітники. Для цього необхідно мати кваліфікований електронний підпис на токені (КЕП), оформити який ви можете в нас на сайті.

 

 

 

Важливо, що незалежно хто вноситиме дані - роботодавець зобов'язаний під розпис видати паперову книжку на руки співробітнику після внесення даних.

 

Коли починає діяти ЕТК?

 

ЕТК набувають сили з 10 червня 2021 року - за 3 місяці після публікації закону.

 

Як справи наразі - скільки людей вже оформило ЕТК і наскільки активно йде реєстрація?

 

На середину березня 2020 року в Пенсійний фонд тільки Хмельницької області (по якій є інформація у відкритих джерелах) - надано 4600 пакетів даних для ЕТК. Можна передбачити, що в межах України ця сума сягне 100 000 оцифрованих книжок.

 

В чому особливості перехідного періоду?

 

Термін перехідного періоду - 5 років. За це час всі роботодавці мають перевести співробітників на ЕТК - вносити нові відомості виключно до них до кінця періоду і повністю закрити усі питання з паперовими версіями. Також по вичерпанню п'ятирічного строку роботодавець може відмовити співробітнику у веденні паперової трудової, разом з цифровою.

 

Як зміниться вихід на пенсію, у зв'язку зі створенням ЕТК?

 

ЕТК дозволить автоматизувати процес виходу співробітників на пенсію - всю інформацію вже зібрано, опрацьовано і не вимагається подання додаткових заяв. Якщо ж умови виходу на пенсію співробітника не влаштовують, то він зможе надати дані про заробітню плату до 2000 року або відтермінувати всій вихід на пенсію, аби отримати додаткові 0,5-0,75% до суми за кожен додатково відпрацьований місяць.

 

Де і як можна подивитись свої дані в ЕТК і куди їх вносити?

 

Доступ до всіх даних можна отримати за допомогою спеціального сайту portal.pfu.gov.ua . Тут можна подати заяву, якщо дані внесено некоректно, внести дані самостійно або відкоригувати раніше внесені дані.

Також в бета-тесті для Android існує мобільний додаток - ПФУ, за допомогою якого можливо отримати доступ до сервісів, які надаються Пенсійним Фондом. Працює він так собі.

 

Чи є захист даних, яка ймовірність викрадення бази?

 

Дані зберігаються в Реєстрі застрахованих осіб і теоретично оберігаються так само, як і інші урядові сайти й бази даних. Ймовірність викрадення є, як і скрізь, проте вона набагато нижче, ніж імовірність втратити паперову книжку.

 

Підпишіться на наші сторінки у Facebook та Instagram, аби не пропустити актуальні новини.