Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

5 років знадобиться для повного переходу на електронні трудові книжки

14/03/21

5 років знадобиться для повного переходу на електронні трудові книжки

5 років знадобиться для повного переходу на електронні трудові книжки

 

3 березня 2021 року Президент підписав Закон про перехід на цифрові трудові книжки. Фактично ж набуває чинності найближчим часом, але для більшості роботодавців, особливо для держави - різкий перехід може виявитися болючим. Крім того, потрібно централізовано перенести увесь стаж кожного офіційно оформленого працівника в загальну базу даних. Тому Закон передбачає низку спрощень і процедур:

 

1. Протягом 5 років встановити перехідний період. Протягом цього терміну будуть актуальні як паперові, так і цифрові електронні книжки. Відкриття нових трудових книжок одразу йде у цифровому вигляді, перенесення ж старих записів в Держреєстр здійснюється працедавцем.

2. Перенесення інформації з паперової трудової книжки в Реєстр може здійснюватись також безпосередньо співробітником - за умови обов'язкового підпису КЕП. Якщо КЕП у співробітника відсутній, то цей обов'язок лягає на роботодавця.

 

 

3. Після перенесення даних про трудову діяльність в Реєстр, роботодавець зобов'язаний під підпис повернути співробітнику паперову трудову книжку. Що важливо - за бажання з боку співробітника про внесення даних до неї в майбутньому (але не пізніше п'ятирічного терміну) - роботодавець повинен внести дані і до реєстру і в паперову книжку.

4. Завдяки Реєстру - з'являється можливість автоматичного призначення пенсії, без заяви з боку отримувача. При цьому, якщо співробітник не бажає виходити на пенсію або відтерміновує строк виходу - то термін виходу зсовується, а безпосередній розмір пенсії збільшується на 0,5-0,75%.

 

Сервіс, за допомогою якого потрібно буде вносити дані до Реєстру запрацює за 3 місяці - тоді ж закон набуде чинності. Також з'явиться додатковий сервіс, за допомогою якого працівник зможе відстежувати увесь свій стаж і прогнозований розмір пенсійних виплат.