Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

Що таке реєстр податкових накладних в Медок?

02/07/21

Що таке реєстр податкових накладних в Медок?

Що таке реєстр податкових накладних в Медок?

 

ЄРПН, згідно Податкового кодексу України - це реєстр, в якому містяться всі відомості щодо податкових накладних та розрахунків коригувань з бюджетом.

Ведеться він центральним органом Державної Податкової Служби в електронному вигляді й базується на даних, які надають платники ПДВ в електронних звітностях.

Тобто, це загальна база по всіх звітах від платників ПДВ, доступ до якої має як ДПС, так і пересічний користувач після відправки й затвердженя запиту.

 

Реєстрація податкових накладних в Медок

 

Реєстрація податкових накладних в єдиному реєстрі за допомогою Медок - надзвичайно зручна функція. Вона дозволяє здійснювати всі операції обілку в одній програмі і в найкоротші терміни.

Всі дані по обсягу і всіх транзакціях вносяться в Медок одразу як вони з'являються - звіт формується в автоматичному режимі та дозволяє вносити в нього правки перед відправкою - за необхідності.

По-перше слід розібратися як створити в Медок реєстр податкових накладних. Варіантів для звершення цього дійства - два.

 

Перший варіант

 

Ви можете імпортувати реєстр з іншої облікової системи, якщо раніше не вели облік у Медок або використовуєте його з іншою метою.

Для імпорту - вам попередньо потрібно експортувати файл у вірному розширенні - XML или DBF.

Для початку заходимо в меню Облік ПДВ, обираємо розділ Реєстр виданих та отриманих податкових накладних, обираємо в лівому куті пункт

- Файл

- Імпорт

- Імпорт звітів

 

 

Вказуємо шлях до потрібного файлу на вашому робочому комп'ютері у форматі xml або

- Файл

- Імпорт

- Імпорт реєстру з DBF/ТХТ

 

 

У віні, що з'явилося, обираємо файл з цим розширенням. Після завантаження - перевіряємо файл у програмі.

 

 

Якщо нічого не відображається - можливо, ви невірно вказали період для відображення.

 

Второй вариант

 

Дрцгий варіант цікавіше - зараз ми розберемося у функціоналі Медок - як створити реєстр з ваших податкових накладних безпосередньо в програмі.

Для цього потрібно зайти в розділ Облік ПДВ - Реєстр виданих та отриманих податкових накладних.

 

 

Якшо ви раніше вже завантажили свої накладні за схемою, описаною в пункті 1 або ж вносили самостійно дані - для миттєвої відправки на процедуру реєстрації в ЄДР, обміну з контрагентами або ж це накладні, надіслані вашими контрагнетами - то все автоматоично відобразиться в переліку й програма сама запропонує вам сформувати реєстр.

Ви может відмовитися, аби дозавантажити ще потрібні дані, а можете й погодитися і для вас сформується вже готовий реєстр.

Якщо ви плануєте заповнювати й формувати реєстр постійно, що дуже зручно й корисно - то вам варто заповнити довідники контрагентів і номенклатур - це можна зробити, перейшовши у довідник безпосередньо з реєстру або головного меню.

Зараз уточнимо важливий момент. Медок - потужний сервіс, який допомагає спростити роботу бухгалтера, але вкрай важливо перевіряти всі дані перед відправкою будь-якого звіту.

Наприклад, Медок може самостійно заповнити Декларацію та всі додатки - вам залишиться тільки вичитати всі стовпчики й відправити її в податкову, попередньо підписавши КЕП.

Для того, аби це працювало таким чином, потрібно після заповнення реєстру обрати пункт Наступні дії та Створити пакет звітів. Відмічаємо галочками всі потрібні нам звіти й підтверджуємо дію.

 

 

За будь-якої нестандартної ситуації - коригування податкової накладної або звільнення від сплати податків - важливо вірно заповнювати стовпчик КОД у реєстрі.

У такому випадку жодної плутанини й помилок у звітах не буде.

 

Як формувати в Медок запит у єдиний реєстр

 

Запит у єдиний реєстр, про який ми раніше писали, можливо відправити безпосередньо з програми Медок.

Ситуацій, в яких вам може знадобитися виписка з реєстру за ваною юрособою - безліч.

Найчастіша ситуація - слід провести звірку й важливо отримати не архів внутрішніх документів, а саме зареєстрованих у ДПС. У такій ситуації вам слід запитувати реєстр в ДПС і зробити це можливо через інтерфейс Медок.

Сервіс Медок реєстр розташований у модулі Звірка документів з ЄРПН. За його допомогою ви зможете перевіряти не лише себе, а будь-якого із ваших контрагентів.

 

 

За допомогою модулю відбувається порівняння кількості документів, які зареєстровано на юрособу в ЄРПН і кількість документів у програмі Медок.

Що найприємніше - ви зможете отримати звірку й по контрагентові, який не використовує в своїй роботі Медок. Зокрема, за допомогою модулю легко отримати дані щодо всіх ПН та РК, які виписані постачальником за будь-який період його роботи.

 

Кроки для здійснення запиту в єдиний реєстр за допомогою Медок

 

В головному меню, на першому екрані програми, обираємо пункт Довідки державних органів, далі пункт - Інформаційна довідка.

 

 

У новому вікні обираємо Файл - Створити - Довідку в СЕА ПДВ. Таким чином, ми відправляємо запит на генерацію довідки з єдиного реєстру.

 

 

У віконці Створити довідку обираємо пункт Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних (по форме J/F1301403). Нажимаем ОK.

 

 

У вікні, що відкрилося - розпочинаємо заповнення Запиту на отримання відомостей з ЄРПН. Варіантів оформлення два - на дату і за списком.

Для отримання витягу на дату потрібно:

• У фільтрах обрати діпазон дат, за який ви бажаєте отримати витяг. Максимальний діапазон - 31 день, мінімальний - 1 день.

• Після натискання на кнопку Оновити інформацію - буде виконано автоматичний перерахунок документів у вашій базі. Перерахунок відбувається за обраним діапазоном дат, що важливо.

 

 

• У табличці Інформація по звірці ви зможете спостерігати результат звірки - кількість запитів.

 

 

• Якщо так вийшло, що якісь дані не підвантажилися - то сформуйте новий запит, натиснувши кнопку Відправити запит в ЄРПН.

 

При заповнення у вас обов'язково мають бути заповнені наступні поля:

1. Заповнено дату, коли сформовані ПН.

2. У типах документів обрано “Отримані”.

3. Стоїть позначка навпроти “Імпорт документу з квитанцією”.

4. Використано особистий ключ для підпису.

 

Отримання виписки за списком у Медок - кроки:

1. Ставимо позначку павпроти пункта “Отримати файли документів з ЄРПН”.

2. Обираємо варіант “За списком”.

3. Фіксуємо номер документу, який нам потрібен.

4. Обираємо пункт “Імпорт документу з квитанцією”.

5. Відправляємо обов'язково із накладенням особистого ключа.

 

У відповідь протягом 3 робочих днів (максимальний термін, якщо щось трапилося на серверах, зазвичай все відбувається за хвилини) - надходить витяг з ЄРПН і електронні ПН.

Причому вони автоматично підвантажуються в програму Медок - у Реєстр податкових документів.

 

 

Якщо ви виконали усі вищенаведені дії, але результат виявився не таким, як ви очікували, то ви зможете звернутися за консультацією до нашої служби підтримки.