Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

Цифрові паспорти отримають легальний статус

05/02/21

Цифрові паспорти отримають легальний статус

Цифрові паспорти отримають легальний статус

 

Якщо ви не слідкуєте за політикою, проте все одно мали б помітити важливу тенденцію останніх двох років. Міністерство цифрової транформації - новий орган, що відповідає за цифровізацію наших взаємовідносин з державою - майже зі старту взяв великі оберти й активно працює. В 2021 році такі відносини вже не обмежуються поданням електронної звітності в податкову за допомогою Медок або Соту, але зачіпають і звичайних громадян.

 

Мова, звичайно ж, про додаток Дія - такий собі агрегатор усіх документів, наявних у громаднина. І якщо ще півроку тому вам навряд чи продали б навіть цигарки за таким цифровим паспортом, що вже там казати про надання його поліції або в податковій, то вчора, 04.02.2021, Верховна Рада затвердила закон, який прирівнює цифрові документи до паперових.

 

Головне, що зрозуміло з коментаря Михайла Федорова - керівника нового Міністерства - Рада прирівняла цифрові паспорти та закордонні паспорти до звичайних у повному обсязі. Наразі ви можете не лише підтверджувати свою особу за їх допомогою, але й перетинати кордон, отримувати допомогу в лікарнях, надавати їх у будь-яких державних установах та можете не носити з собою пластиковий або паперовий паспорт. Єдине що - при оформленні документів, де вимагають ксерокопію вашого документу - доведеться ще мати його при собі.

 

Також нагадаємо, що Дія може замінити вам ЕЦП для реєстрації або входу на портали державних послуг. Підписувати документи нею не можна - для цього існують захищені кваліфіковані електронні підписи на Токенах. Але для не-підприємців життя, звичайно ж, дуже спрощується.