Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

ФОП може не платити ЄСВ - якщо є працівником

16/01/20

ФОП може не платити ЄСВ - якщо є працівником

ФОП може не платити ЄСВ - якщо є працівником

 

Мета, з якою реєструється ФОП, може бути різною. На деяких роботах працедавець вимагає цього для нарахування зарплати, в інших випадках - ФОП відкривається задля підприємницької діяльності, яку було згорнуто у визначений момент. А податкові зобов'язання залишаються і сплачувати ЄСВ треба обов'язково.

 

Але нещодавне рішення Верховного суду від 04.12.2019 змінило це правило. Згідно преценденту, наразі, якщо ФОП є також одночасно найманим працівником і не здійснює діяльності як ФОП - сплачувати ЄСВ немає необхідності. ЄСВ - це мінімальний страховий внесок і він сплачується незалежно від фактичного отримання доходу. Тобто, якщо ви працевлаштовані, але на вас висить ФОП, то ЄСВ за вас сплачує роботодавець і другий раз платити за себе ж - немає сенсу. Проте, якщо ви працевлаштовані неофіційно, то доказів для податкової немає і доведеться платити за себе самостійно.

 

Крім того, зараз в Конституційному суді розглядається ще одна цікава справа - відносно сплячих ФОП. Наразі "сплячі" сплачують стандартний внесок, якщо не проводять по рахунках жодних операцій, але при цьому отримують штрафи на загальних підставах за несвоєчасну оплату. Уповноважений з прав людини подав скаргу на розгляд якраз стосовно таких ФОП - є шанс, що в 2020 році цю норму відмінять.

 

Незалежно від того, хто сплачує ЄСВ, його потрібно своєчасно відобразити у звітності. Зробити це вчасно й без помилок допоможе система M.E.Doc (Медок) або ж онлайн-сервіс СОТА. Для відправки річного звіту в податкову потрібен електронний підпис.

 

Дізнатись більше про M.E.Doc

 

Дізнатись більше про СОТА

 

Отримати електронний підпис.