Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

ФОП дозволять не платити ЄСВ з 2021 року

07/12/20

ФОП дозволять не платити ЄСВ з 2021 року

ФОП дозволять не платити ЄСВ з 2021 року

 

З 1 січня 2021 року починає діяти новий закон, згідно якого більшу частину ФОП звільнять від сплати /диного соціального внеску. Зараз від його сплати звільнено наступні групи підприємців:

 

• ФОП, як отримують пенсію за віком;

• ФОП - особи з інвалідністю;

• ФОП, які вже отримують пенсію або соціальну допомогу за будь-якою системою пільг. Вони можуть слачувати внесок за власним бажанням, але це не є обов'язковим.

 

Новий же закон стосується більше іншого пласту ФОП - які не ведуть професійну діяльність, працюючи на себе або ж створюючи фірму. А тих, як працевлаштовані, мають постійного працедавця, але працевлаштовані, як підприємці. Для них Закон 592 вносить корективи у сплату ЄСВ - його можна не платити, якщо ви:

 

• здійснюєте незалежну професійну діяльність і при цьому зареєстровані як ФОП з тим самим видом діяльності. Тобто, фактично наразі ви двічі сплачуєте ЄСВ - як ФОП і як професіонал. Відтепер же платити треба буде лише за здійснення професійної діяльності.

• оформлені у працедавця, який вже сплатив за вас ЄСВ за ту діяльність, яку ви здійснюєте. Раніше доводилося сплачувати і вам і роботодавцю.

 

Таким чином, новий закон прибирає подвійне оподаткування підприємців, які також працюють на компанію.

 

Також нагадуємо усім підприємцям про те, що їм знадобиться посилений підпис в новому році для обміну документацією з податковою - оскільки звичайні ЕЦП лишаються потрібними лише для авторизації на сайтах, а для подання звітів вже потрібен КЕП.