Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

Держфінмоніторинг може заморозити рахунки фізичним особам та підприємцям

15/03/21

Держфінмоніторинг може заморозити рахунки фізичним особам та підприємцям

Держфінмоніторинг може заморозити рахунки фізичним особам та підприємцям

 

Останнім роком багато обговорень відбувається стосовно відкриття для Держфінмоніторингу усіх операцій та інформації по рахунках, яка складає банківську таємницю. Ідея полягає в тому, аби вивести бізнес з тіні, заблокувати рахунки підприємцям, які здійснюють діяльність “через картку” й не сплачують податки на отримані прибутки. Оскільки основна мета - вивести бізнес, то планується надати доступ ДФМ до абсолютно усіх транзакцій усіх громадян.

 

Поки що 14.01.2021 Мінфін затвердив порядок прийняття Державно службою фінансового моніторинга рішення про призупинення фінансових операцій. Обгрунтування може бути наступним:

 

- Отримання від правоохоронних органів інформації про скоєний злочин;

- Неможливість підтвердити за результатами перевірки ознак легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом або фінансування тероризму;

- Отримання запиту уповноваженого органу іноземної держави;

- Отримання повідомлень про фінансові операції, здійснення яких призупинено відповідно до Закону про відмивання коштів і фінансування тероризму;

- Виникнення підозри;

- Наявність вмотивованої підозри.

 

Безперечно, найпрекрасніші пункти - останні два. Фактично вони дозволяють блокувати будь-які рахунки будь-кого з українців на тривалий термін без пояснення причини блокування.

 

Після блокування рахунків - Держфінмоніторинг зобов'язаний повідомити про прийняте рішення правоохоронні органи. Чи буде при цьому автоматично відкриватися справа - досі незрозуміло.