Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

Змінено порядок закриття рахунку для ФОП

08/01/20

Змінено порядок закриття рахунку для ФОП

Змінено порядок закриття рахунку для ФОП

 

З 3 січня змінились правила закриття підприємницьких рахунків. На відміну від більшості змін - ця явно позитивна. Закрити рахунок наразі простіше. Відтепер, якщо на рахунку немає залишку на балансі, то додаткових документів надавати не потрібно - достатньо звернутись у відділення вашого банку. Якщо ж є кошти, то з'явилась можливість вивести гроші на особистий рахунок за умови закриття ФОП.

 

Нагадаємо, що ранівше для закриття рахунку необхідно було надати в банк ще декілька довідок, які слід було отримати в податковій. Як наслідок, ланцюжок спрощується.

 

Крім того, постановою НБУ від 27.12.2019 № 162, яка набула чинності 3 січня 2020 року, було виправлено ще декілька моментів. По-перше, створили перелік вимог до оформлення переліку осіб, які мають доступ і можуть розпоряджатись рахунком підприємця - оформити довірче управління на бухгалтера наразі набагато простіше. І друге - створили правила для осіб-нерезидентів і представникам осіб-нерезидентів по зміні даних в реєстраційних документах. В цілому, ці пункти не настільки важливі, але якщо ви працюєте з іноземними інвесторами в Україні - є сенс ознайомитись із оригіналом документу.