Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

Зміни в процес виплати зарплати з 1 січня 2021 року

06/01/21

Зміни в процес виплати зарплати з 1 січня 2021 року

Зміни в процес виплати зарплати з 1 січня 2021 року

 

Новий рік приносить все більше новацій. Частина з них спрощує життя роботодавців, частина - співробітників. Поправка, про яку пишемо сбогодні - теоретично, має спростити життя і першим, і другим.

 

З 1 січня набирають чинності зміни, введені НБУ стосовно виплати заробітної плати співробітникам. Наразі в бухгалтерів з'явилась відомість, а співробітникам дозволяється обирати будь-який банк для отримання виплати.

 

Супровідна відомість - це документ-маршрутизатор. Вірно заповнивши його, бухгалтер відправляє потрібну суму на рахунок банку (або виписує платіжне доручення зі свого рахунку в цьому банку) і супровідну відомість. Банк зі свого боку має відправити за списком фінанси на рахунки співробітників, які відкриті у цьому ж банкові або в інших банках без комісії за переказ.

 

Слабка ланка тут - наявність такої послуги на боці банку. Формально, НБУ рекомендує всім банкам додати її в список послуг, що надаються, проте скільки банків підуть на це найближчим часом - поки незрозуміло.

 

У відомості вказуються наступні поля:

 

• Номер рахунку отримувача у форматі IBAN;

• Податковий код отримувача;

• Сума виплати-переказу;

• Призначення платежу (зі вказівкою періоду зарплати).

 

Таким чином, дуже спрощується робота з виплати зарплати. Немає потреби мати рахунки в усіх банках плюс не потрібно переказувати кожну зарплату окремо. Відтепер все просто й централізовано, як з поданням електронної звітності за допомогою Медок або Сота.