Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

Як часто слід оновлювати підпис на ID-картці

07/02/20

Як часто слід оновлювати підпис на ID-картці

Як часто слід оновлювати підпис на ID-картці

 

З 6 лютого в тестовому режимі запущено програму із запису КЕП - кваліфікованого електронного підпису - на безконтактні носії інформації ID-карти. Тобто, ваш паспорт-карта наразі може слугувати токеном для зберігання ключів. Звичайно, такий варіант не підійде для ведення підприємницької діяльності, як єдиний ключ - навряд чи ви схочете віддавати в бухгалтерію свій паспорт. проте, як особистий інструмент - виглядає досить зручно.

 

 

 

Строк дії сертифікатів - 2 роки. На даний час програму запущено в бета-режимі, послугу можна отримати двома способами: під час отримання ID карти або вже постфактум, на раніше отриману карту. Тобто, якщо навіть ви раніше вже отримали новий тип документу і бажаєте зараз розширити його функціонал - проблем в цьому немає.

 

Проте, є важливий нюанс. В основному зараз за допомогою КЕП підписуються документи в електронному вигляді та різноманітні звіти, рахунки, акти. Робиться це за допомогою ЮСБ токену. Вхід для USB зараз є на всіх ПК - окрім MacBooк, але і там це вирішується за допомогою адаптерів. А от зчитувачі для карт в портативному вигляді поки що не дуже популярні. Як наслідок - ID карткою ви навряд чи зможете зручно підписувати документацію на своєму ПК, а знадобиться це в майбутньому - коли підпис за допомогою ID карт вживу працюватиме в усіх банках, держустановах і, скажімо, лікарнях.

 

В даний час для ведення бізнесу найкраще використовувати класичні флешки-токени з КЕП на борті, які ви можете оформити в нас на сайті.

 

Що потрібно для отримання КЕП

 

Отримати рахунок на ключі

 

Що таке захищені носії