Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

Як змінилось подання звітності з ЄСВ з 2021 року

01/02/21

Як змінилось подання звітності з ЄСВ з 2021 року

Як змінилось подання звітності з ЄСВ з 2021 року

 

05.11 2020 року набув чинності Наказ 670 про зміни в Порядок формування й подання звітності щодо сум ЄСВ/ Як і багато інших законів, прийнятих минулого року - цей покликаний спростити подання звіту з ЄСВ. Проте він досить суттєво змінює схему роботи, тому варто з цим розібратися детальніше.

 

В січні більшість підприємців подавали останній звіт з ЄСВ - за грудень і за рік. Тут важливо врахувати, що згідно наказу Мінфіну, змінена звітність надається платниками ЄСВ у випадку припинення ними підприємницької діяльності до 28.02.2021.

 

Як в такому випадку надавати звітність, якщо ви не плануєте завершувати діяльність до кінця лютого поточного року? Згідно правок до закону? з 2021 року? всім підприємцям слід подавати звітність з ЄСВ у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб. Як раніше було зроблено з єдиним рахунком для сплати усіх внесків до бюджету, так і звітність починає збиратися в один документ.

 

Врешті-решт, замість щомісячного або щорічного звіту з ЄСВ, ви надаватимете об'єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та ВЗ. Для такої загальної форми була придумана відмінна назва - “Податковий розрахунок сум доходу, сплаченого на користь підприємців фізичних осіб і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску”. Досить креативно й коротко, нема що казати.

 

Звітний період такого звіту - 1 квартал (3 місяці). Строк подання збільшився і складає 40 календарних днів, наступних за останнім звітним днем. Тому за І квартал 2021 року подавати новий звіт слід не пізніше 11 травня 2021 року.

 

Також вводиться поняття проміжної звітності. Вона подається в ситуації, коли працівник виходить на пенсію.

 

Усі нові формати звітності вже передзавантажені в системи Медок і Сота - тому при поданні звітності в електронному вигляді - ви зможете заповнити й відіслати їх у вашому улюбленому сервісі за пару кліків.