Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

Як працює єдиний рахунок для сплати податків і зборів

11/01/21

Як працює єдиний рахунок для сплати податків і зборів

Як працює єдиний рахунок для сплати податків і зборів

 

З 1 січня 2021 року в Україні введено єдиний рахунок для сплати податків. Діє він на підставі Закону України від 04.10.2019 року "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування".

 

Як ми раніше писали, єдиний рахунок дозволяє спростити роботу бухгалтерів, які сплачують податки, особливо за допомогою систем електронної звітності Медок і Сота. Єдиний рахунок відкривається у Казначействі для ДПС і може бути використаний платником податків для податкових зборів та інших платежів, коли їх отримувач - Податкова.

 

Єдиний рахунок не може бути використаний для сплати боргу або платежу з ПДВ, акцизів на паливо, спирт і для сплати чистого прибутку в бюджет державними та комунальними підприємствами.

 

Один раз на рік платник податків може подати заяву й відмовитись від використання Єдиного рахунку та продовжити сплачувати на різні рахунки - в залежності від призначення платежу. Для цього необхідно залишити заявку за допомогою системи Медок (або в Електронному кабінеті платника податків). І наступного дня ви вже можете проводити платежі на Єдиний рахунок.

 

Відправляючи платежі, ви заповнюєте реєстр, відповідно до якого Казначейство розподіляє сплачену суму між отримувачами.

 

Після початку використання Єдиного рахунку - платник не має права сплачувати на старі реквізити. Тобто, якщо ви сплатите ЄСВ на рахунок ЄСВ, а інші податки - на Єдини рахунок, то кошти, відправлені на рахунок ЄСВ не будуть враховані та просто заморозяться. Їх необхідно буде повертати або перенаправляти поданням окремої заяви.