Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

Карантинні виплати на дітей для ФОП пропонують повернути

18/11/20

Карантинні виплати на дітей для ФОП пропонують повернути

Карантинні виплати на дітей для ФОП пропонують повернути

 

У зв'язку із введенням більш жорсткого формату карантину-вихідного дня - вирують суперечки і вже другий тиждень проходять мітинги. Проте факт фактом - ми маємо жорсткі обмеження на роботу магазинів і ресторанів, та поки що з цим нічого не поробиш. Уряд говорить про різноманітні форми підтримки бізнесу в цей час. І один із таких способів - виплати на дітей, які практикувались під час весняного карантину.

 

Пропонується відновити пункти Постанови 329 - де передбачена допомога на дітей для підприємців, які потрапили під певні норми. Так, для оформлення або переоформлення виплат, ви мали бути:

• Діючим ФОП першої або другої групи на єдиному податку;

• Батьками дитини до 10 років;

• Не мати заборгованості по ЄСВ за всі місяці 2019 року і протягом першої декади 2020 року;

• Бути зареєстрованим підприємцем в період з січня до березня 2020 року (тобто, якщо ви новий підприємець - ви можете подати документи навіть у випадку заборгованості з ЄСВ за 3 квартал).

 

Також планується автоматичне продовження для тих, хто вже приймав участь у виплатах у весняний карантин, а для нових ФОП потрібна реєстрація за допомогою заяви до 15 грудня 2020 року - виплату буде здійснено одразу за два місяці - листопад-грудень. Таке собі непряме підтвердження, що в грудні ослаблення карантину точно чекати не варто.

 

З іншого боку, слід поговорити й про більш важливе - гроші. Скільки держава планує виплачувати. Ось тут все сумно. Розмір виплати складає прожитковий мінімум для дітей до 18 років. А в цьому році рівень прожиткового мінімуму складає 1159 грн в місяць - половина від ПМ дорослого. Таким чином, виплат вистачить на один-два походи в магазин.

 

Проте, слід визнати, що вплинути на віруси ми ніяк не можемо. Досвід Швеції показав, що не-введення карантинних заходів ніяк не відображається на економіці, але значно впливає на смертність. Так що сідайте вдома у вихідний день і приділіть час важливим речам: порахувати кешфлоу, проаналізувати зростання бізнесу, продовжити Медок, розробити стратегії розширення і покращення процесів. Все одно часу на це предостатньо.