Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

Компенсаціям підприємцям за карантин - бути

25/11/20

Компенсаціям підприємцям за карантин - бути

Компенсаціям підприємцям за карантин - бути

 

Друга хвиля карантину турбує усіх підприємців особливо сильно - якщо навесні ще не всі розуміли, чим це обернеться, то масові припинення діяльності підприємців малого бізнесу влітку й простоювання цілих галузей чітко показали - обмеження на офлайн діяльність для більшості спричинює повне заморожування діяльності. А це невиплачені зарплати, оренда та як наслідок - податки. Підтримку бізнесу навесні інакше як профанацією не назвеш. Взимку ж обіцяють дещо більш змістовне.

 

Кого й як підтримає уряд в карантин

 

Президент повідомив на власному сайті, що найближчим часом буде подано законопроекти, які передбачають наступні напрямки підтримки:

 

1. ФОП і наймані працівники, в яких галузь підпадає під закриття у зв'язку із карантином - артисти, ресторани, театри й т.п. - отримають підтримку в розмірі 8 тис. грн. на кожного співробітника. Тобто, якщо простоює умовний ФОП з 4 найманими працівниками, то сума складає 40 тис. грн.

2. Підприємства, робота яких повністю зупиняється у зв'язку із карантинними обмеженнями - отримають компенсацію у вигялді сплати ЄСВ за усіх найманих працівників, що оформлені офіційно.

3. 200 тисяч підприємців на 1-й групі отримають податкові канікули й повністю звільняються від сплати усіх податків і зборів на період карантинних заходів.

 

Інший бік підтримки підприємців - це підтримка ФОП із дітьми - як ми писали раніше у нашій новині - усі підприємці з неповнолітніми дітьми до 18 років отримають компенсацію в розмірі 1159 грн на дитину.

 

Програма підтримки бізнесу від держави - це добре. Майже всі розвинені країни виділили значну частину бюджету на такі витрати й допомагають бізнесу не закритися під час обмежувальних заходів. Питання лише в достатності підтримки. Будемо чесними - мало хто, особливо у великих містах, отримує зарплати 8000 грн, а ФОП генерує такий прибуток за місяць. Якби це було так - то сенсу у власному бізнесі не було б ніякого. А тому просто впираємось у проблему недостатності коштів. Бо ті виплати, які пропонує держава - не те що низькі, а взагалі не можуть покрити втрачений прибуток, зберегти заробітну плату співробітникам, чи хоча б окупити плату за оренду приміщення.

 

Але альтернатива даної ситуації - взагалі не вводити карантин. А досвід Швеції навесні продемонстрував, що щодо смертності - таке рішення неправильне. І за ВВП вони просіли так само, як і сусідні країни, котрі карантин ввели. Тому, на жаль, ми не маємо вірного чи невірного рішення проблеми - лише дієві.

 

А нашим клієнтам ми рекомендуємо сидіти вдома, встановити будь-яку зручну програму подання звітності в податкову онлайн і працювати з дому - доки світ не отямиться хоч трохи.