Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

Мінфін презентував нову форму для обліку доходів і витрат для самозайнятих

29/03/21

Мінфін презентував нову форму для обліку доходів і витрат для самозайнятих

Мінфін презентував нову форму для обліку доходів і витрат для самозайнятих

 

Самозайняті - це працівники, які виконують за контрактами незалежну професійну діяльність. Вони також зобов'язані використовувати Книгу обліку згідно затвердженої схеми.

 

Але починаючи з 01.01.2021, облік доходів для ФОп на загальній системі оподаткування і для ФОП, що здійснюють професійну діяльність - можна подавати звіт як за затвердженою формою в паперовому вигляді, так і вести облік в електронному кабінеті платника. Для такого обліку знадобиться КЕП - кваліфікований електронний підпис, оформити який можливо на нашому сайті.

 

 

Допрацьована версія Закону пропонує затвердити типову форму для подання й обліку доходів-витрат і порядок ведення - подання такої звітності. В типовій формі намагалися врахувати усі додаткові поля, які можуть знадобитися підприємцям з різними сферами діяльності, наприклад облік амортизаційних відрахувань.

 

Власне, дані правки мають стандартизувати й спростити процес ведення книг обліку (які нещодавно стали необов' язковими) для усіх груп ФОП і визначити правила їх ведення для груп самозайнятих осіб. В ідеалі усю звітність планується перевести в електронний вигляд. Подавати звіти по своїх доходах в податкову ви можете також за допомогою програм Медок і Сота.