Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

Чи може ФОП приймати платежі через Viber

06/12/19

Чи може ФОП приймати платежі через Viber

Чи може ФОП приймати платежі через Viber

 

3 грудня в Україні запущено новий сервіс переказів p2p - Moneytou. Головна особливість - можливість робити переказ коштів прямо через Viber. Цей месенджер на 2019 рік є найчастішим у використанні українцями.

Проте нас цікавить ця новина з точки зору бізнесу - чи зможуть приватні підприємці отримувати такі перекази в якості сплати за товари чи послуги?

Наталія Кангіна, керівник напрямку digital та cyber security продуктів Mastercard в Україні, яка активно займалась запуском даного застосунку, надала коментар сайту Ain і вказала таке:

«До тех пор, пока это p2p или small business, это разрешенная процедура. Если вы зарегистрированы как ФОП, имеете соответствующую карту от своего банка, этот сервис будет доступен. Если, к примеру, вы продаете хендмейд-украшения в интернете и рассчитываетесь с покупателями p2p, этот сервис можно использовать», — відзначила вона, відповідаючи на питання щодо можливості використання сервісу інтернет-продавцями.

В наступному році представники Viber розглядають можливість запуску повноцінної системи приймання платежів від інтернет-магазинів. Принцип буде подібним до інстаграмівського - замість кнопки Перейти або Детальніше під товаром у розсилці буде кнопка Придбати. Переходячи по ній, користувач заплатить через Masterpass напряму на підприємницький рахунок магазину.

Окрім цього, на цьому тижні отримала ліцензію нова платіжна система - PayRun. Активну роботу вона поки ще не розпочала, тож немає сенсу робити її огляд. Але є надія, що PayPal зайде в Україну ще за нашого життя.