Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

Обнародування законів - віртуально, а не в газеті

18/11/19

Обнародування законів - віртуально, а не в газеті

Обнародування законів - віртуально, а не в газеті

 

Величезна кількість процесів в нашій країні не те, що морально застарілі, але нагадують доісторичні часи. Поки всі навкруги говорять про диджіталізацію та країну в смартфоні - задля отримання якоїсь довідки про прописку неохідно виконати романтичний круїз між трьома держустановами від віконця 12 до кабінету 326. Заповнити бланк АБВ-134 для отримання бланку 431-ВБА.

Засновник Монобанку Дмитро Дубілет, що став нещодавно міністром Кабінету Міністрів, пропонує спростити одну з ключових для країни процедуру - набуття законами чинності. Можливо, ви не стикались із цим, але сьогодні для того, аби закон "набув чинності" - він має бути опублікований в газеті Урядовий кур'єр. Так от, було в нас в країні пара ситуацій, коли цим маніпулювали - відкладали публікації того чим іншого закону для завершення справ.

Дубілет же пропонує перевести публікації на сайт органів виконавчої влади. Це дозволить вводити закони в дію швидше і не дублювати функції. Так, зараз вони публікуються і в газеті і на сайті. Але за умови публікації їх на сайті - такий застарілий інструмент, як паперова газета буде вже непотрібна, що дозволить зекономити на її випуску і спростити процедуру публікації законів.