Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

Відміна книги обліку доходів і витрат для ФОП

16/12/19

Відміна книги обліку доходів і витрат для ФОП

Відміна книги обліку доходів і витрат для ФОП

 

4 грудня у Верховній Раді України зареєстровано законопроект, який має відмінити для ФОП в Україні книги обліку доходів і витрат в паперовому вигляді. Ініціатором законопроекту став Дмитро Дубілет, який "отримав наводку" щодо незручності паперової книги через Фейсбук, коли проводив на своїй сторінці опитування і голосування щодо найбільш незручних паперових документів, з якими підприємцям доводиться стикатись регулярно.

Що цікаво, майже усі проекти Дубілета спрямовано саме на переведення документообігу в цифровий вигляд. Електронний документообіг - не майбутнє, але сьогодення, що затрималося, яке слід терміново впроваджувати, вважає міністр Кабінету Міністрів.

Зазначимо, що під законопроектом було зібрано 70 підписів від депутатів з різних фракцій, що є відмінним показником. "З найцікавішого - відміна книги обліку для ФОП, які не є платниками ПДВ" - написав Дмитро Дубілет у своєму Фейсбуці.

В якості заміни паперових книг пропонується особистий кабінет ДПС або сторонні розробки, які авторизовано для роботи з ДПС, як наприклад Медок і СОТА. "Впевнений, вже незабаром ФОП-"спрощенці", які не є платниками ПДВ, полишать паперові книги обліку, початок використання електронного кабінету стане більш швидким, а повноцінно спілкуватись із податковою можно буде майже не виходячи з дому", - добавив Ярослав Железняк, співавтор законопроекту.