Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

У яких випадках припиняється електронний документообіг?

20/01/21

У яких випадках припиняється електронний документообіг?

У яких випадках припиняється електронний документообіг?

 

Електронний документообіг - одна з найзручніших новацій за останні 10 років. Крім того, що ви можете за допомогою спеціальних програм - Медок абоСоту відправляти не лише звіти в податкову, але й відразу проводити оплати по податкових зобов'язаннях.

 

Моментом старту електронного документообігу між ДПС і підприємцем вважається момент відправки й отримання першого листа. З 2003 року для документообігу не вимагається складання додаткових договорів, як було раніше.

 

Окрім відправки листів, керівник платника податків (якщо такий є, наприклад, у ТОВ), може визначати й змінювати перелік осіб, які мають право підпису документів різного рівня від імені керівника. І також за допомогою електронної пошти може змінювати рівень доступу.

 

Існує можливість блокування електронного документообігу. Воно відбувається автоматично з декількох причин:

 

• Отримання інформації в ДПС про припинення дії електронно-цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису, печатки). Може трапитися як по вичерпанню терміну давності, так і за рішенням суду.

• Отримання ДПС інформації з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізосіб-підприємців про зміну керівника підприємства, платника податків.

• Отримання ДПС інформації з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізосіб-підприємців про припинення реєстрації юридичної особи.

• Наявність в Держреєстрі фізичних осіб - платників податків інформації про припинення незалежної професійної діяльності.

• Наявність в Держреєстрі фізичних осіб - платників податків інформації про закриття реєстраційної карти платника податків у зв'язку зі смертю.

 

Тобто, відмінити електронний документообіг з ДПС можливо лише в односторонньому порядку, тому у випадку звільнення співробітника, який раніше займався документообігом з податковою - слід відправити їм листа з проханням негайно закрити йому доступ до подання документів.