Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

Можливі причини для податкової перевірки в 2021 році

09/04/21

Можливі причини для податкової перевірки в 2021 році

Можливі причини для податкової перевірки в 2021 році

 

В 2020 році Податкова служба активізувалась щодо перевірок малого бізнесу - підприємців 2 і 3 груп. Раніше існував неоголошений ліміт обігу, нижче якого первірки не проводились, наразі ж, після отримання доступу до банківських даних без рішення суду й повідомлення платника податку - правила змінились. Спробуємо розібратись, що може слугувати причиною податкової перевірки на вашому підприємстві.

 

Аби не перейматись навіть у ситуації, коли перевірка трапилась - радимо використовувати програми для подання звітності до контролюючих органів - Медок або Соту. В них ви завжди знайдете актуальні форми для подання звітів і актуальні номери рахунків для сплати - а вже вони змінюються часто.

 

 

 

Хто може ініціювати перевірку підприємства?

 

Підставою для перевірки може слугувати рішення керівника контролюючого органу. А віднедавна також його заступника або уповноваженої особи - тут коло осіб збільшується до нескінченності. Після прийняття рішення, підписується наказ і його копія надається платнику податків або його представнику. Також воно може бути надано особам, які проводять фактичні операції - наприклад, головному бухгалтеру.

 

Що може слугувати підставою для перевірки

 

Підставою для перевірки може стати що завгодно. Виглядає нерадісно, тому зведемо все до деяких факторів ризику.

 

1. У випадку перевірки інших платників податку (наприклад, ваших контрагентів) - виявлено факти, які свідчать про порушення податкового законодавства з обігу підакцизних товарів або ведення касових операцій. Також мова може йти про наявність патентів, ліцензій або інших документів, контроль за обігом і видачею яких здійснює Податкова служба. Тобто, якщо ваш контрагент працював за підробною ліцензією, то перевіряти можуть усіх, з ким він пов'язаний фінансовими операціями.

2. Те саме з реалізацією підакцизних товарів, але вже безпосередньо пов'язане з підприємцем, якого перевіряють. Так, якщо в контролюючого органу з'являється інформація щодо можливих порушень законодавства з обігу підакцизних товарів - це може одразу стати підставою для перевірки. Інформація може з'явитися різними шляхами, навіть анонімно.

3. Якщо покупець письмово звернувся до Податкової зі зверненням, оформленим в письмовій формі про те, що підприємець порушив встановлений порядок ведення операцій - це також слугуватиме каталізатором для проведення перевірки.

4. Ненадання або запізнення із наданням звітності про використання у своїй діяльності касових апаратів або програмних реєстраторів, розрахункових книжок або книг обліку операцій, які віднедавна можно вести і в електронному вигляді.

5. У випадку якщо минулого разу у вас було виявлено порушення - підстав для запуску нових перевірок не потрібні - просто повторна перевірка того, хто завинив перед цим.

6. У випдаку, якщо з'являється інформація (нізвідки або за заявою) про використання найманих працівників, яких не оформлено належним чином або оформлено, як то кажуть, на мінімалку, а більша частина доходів отримується в конвертах.

 

Таким чином, є багато способів підпасти під перевірку і лише один (легальний) - вийти з неї переможцем. Звичайно ж, мова про те, аби коректно вести облік, сплачувати податки й оформлювати співробітників за всіма правилами й законами.

 

Підпишіться на наші сторінки у Facebook та Instagram, аби не пропустити актуальні новини.