Компания "Укрзвіт"

вул. Олександра Кошиця 7а, офіс 7 (за Дарницькою податковою, вхід навпроти Дарницького районного суду)
Київ
Україна
(044) 228-13-73
(097) 823-73-73

Програмний РРО — ПРРО від Медок: часті питання

Чи слід на кожного касира, що працює з програмним РРО, отримувати окремий електронний підпис?

Розгорнути

 

Щоб працювати на програмному РРО, слід проінформувати ДПС про дані сертифікатів електронних підписів та/або печаток, що використовуються таким ПРРО. Отже, якщо у вас буде працювати за ПРРО декілька осіб, то на кожного з них слід оформити окремий сертифікат КЕП.

 

Показати все

 

Але у випадку, якщо хтось із касирів звільниться, йде у відпустку або хворіє, і його роботу буде виконувати інша особа, яка до цього таких операцій не робила, то щоб вона працювала на ПРРО, на неї вам доведеться оформити новий електронний підпис. І про нього також проінформувати ДПС.

Тому з практичної точки зору доцільніше оформити не ЕП на кожну особу, а номерну електронну печатку суб'єкта господарювання, на якого зареєстровано ПРРО. При цьому, якщо у вас декілька програмних РРО, то і електронних печаток має бути декілька - одна печатка на один ПРРО. Такою печаткою зможе користуватися будь-яка особа, яка виконуватиме у певний день обов'язки касира.

 

Як скасувати помилково проведену суму через РРО/ПРРО?

Розгорнути

 

Реєстрація видачі коштів при скасуванні помилково проведеної через РРО суми розрахунку здійснюється шляхом реєстрації від’ємної суми. При цьому реєструвати через РРО від’ємні суми з використанням операції «сторно» забороняється!

 

Показати все

 

Водночас суб’єкти господарювання, які застосовують програмні РРО, можуть використати операцію «сторно» лише до моменту реєстрації наступного розрахункового документа таким ПРРО.

У такому разі, сформований за допомогою ПРРО розрахунковий документ із помилковою сумою за розрахункову операцію скасовується шляхом наступної реєстрації операції «сторно». Реєстрація такої операції проводиться на фіскальному сервері з формуванням фіскального номера розрахункового документа на таку операцію та із зазначенням фіскального номера розрахункового документа, який сторнується.

За інформацією ДПС у Тернопільській області за фактом видачі коштів та скасування помилково проведеної через РРО/ПРРО суми розрахунку складаються акти. Тому, якщо сума коштів, виданих при поверненні товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги, перевищує 100 грн, то матеріально відповідальна особа або особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видачу коштів.

Зверніть увагу! Такий акт складається під час скасування помилково проведеної суми розрахунку через РРО/ПРРО або помилково обраної форми оплати (готівка, картка, кредит тощо). В акті зазначаються дані про помилкову суму та реквізити розрахункового документа.

Важливо! Зазначені акти передаються до бухгалтерії і зберігаються протягом трьох років. У разі відсутності у суб’єкта господарювання бухгалтерії зазначені акти слід зберігати у будь-який зручний та не заборонений чинним законодавством спосіб.

 

Зміни у використанні ПРРО

Розгорнути

 

За інформацією Офісу ВПП ДПС, Законом України від 04.12.2020 р. №1072-ІХ було внесено зміни до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. №265/95-ВР (далі – Закон №265), а саме:

 

Показати все

 

• суб’єкти господарювання, які здійснюють оптову та/або роздрібну торгівлю пальним у разі здійснення розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі використовують виключно апаратний РРО!

• РРО/ПРРО не застосовуються при наданні дистанційних послуг, розрахунки за які здійснюються виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів;

• виключено вимоги щодо реалізації товарів (надання послуг) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України, а також забезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО;

• скасувано штрафні санкції за: невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО та/або ПРРО та за відсутність попереднього програмування найменування товару, який не є підакцизним, та/або послуги, ціни такого товару (послуги) та обліку їх кількості.

• відтермінувано до 01 січня 2022 року застосування санкції у розмірах, визначених п. 1 ст. 17 Закону № 265.