Що таке УНЗР

 

УНЗР це унікальний номер запису в реєстрі.

Він генерується один раз, під час отримання людиною нового біометричного паспорту.

 

Що таке УНЗР — Фото 1

 

Тому в громадян із паспортами старого зразку в Україні – такого номеру немає.

При цьому варто замислитись щодо заміни паспорту, якщо ви плануєте займати будь-яку державну посаду або працювати в держапараті.

Оскільки подання декларацій є для чиновників обов’язковим – з деякого часу наявність УНЗР також є обов’язковим.

В певному сенсі, УНЗР дублює функції іншого обов’язкового коду, який є у всіх громадян – номеру платника податків. Але є й свої відмінності, про які поговоримо нижче.

 

Відмінність УНЗР від РНОКПП (номеру платника податків)

 

Номер платника податків – ідентифікаційний код – це номер картки платника податків у Державному реєстрі. Він містить зашифровану інформацію щодо власника й потрібен для ідентифікації під час будь-яких фінансових операцій. Номер отримується під час повноліття і може бути в маленьких дітей лише у виключних випадках:

 

– Дитина є стороною в угоді – заповіті, купівлі-продажу й іншому договорі з фінансами;

– Дитина отримує безкоштовну путівку від держави;

– Дитина підписує декларацію з сімейним лікарем.

 

УНЗР жеж виключно цифровий номер, який реєструється за фактом народження.

Його ключова мета – запис в Демографічному державному реєстрі.

Тобто, це інструмент для відстежування усіх громадян, без виключення за віком і статусом платника податків.

УНЗР складається з 12 цифр і контрольної цифри.

За допомогою цього ключа можна отримувати послуги від державних структур, проходити верифікацію в будь-якій базі даних і взаємодіяти з державними (й не тільки) органами.

Тому головна відмінність між УНЗР і РНОКПП у тому, для чого вони придумані.

Один – для фінансових операцій між громадянином і державою, другий – задля відстежування всіх громадян і внесення їх в загальний реєстр з моменту народження.

З ключових особливостей коду УНЗР є те, що при додаванні до номеру цифр держави, в якій проживає власник (у всіх держав є стандартизовані номери) – УНЗР стає міжнародним номером, тобто таким, який без питань приймуть у вас у будь-якій країні світу та зможуть вас ідентифікувати за необхідності.

 

Як отримати УНЗР

 

Є три способи отримання УНЗР:

 

1. Народитися. Наразі всі новонародженим номер надається безпосередньо при народженні. У 16 років вони отримають свій паспорт й ідентифікаційний номер, але записуватись до лікаря та отримувати путівки можна вже в будь-якому віці. Таким чином, дитина із самого дитинства знаходиться у всіх базах.

2. Отримати нови паспорт у форматі ID картки. Під час видачі паспорту в новому форматі – вам надається номер автоматично. Ви завжди можете знайти його на своїй карті та продиктувати співробітникові.

3. Якщо ви загубили паспорт або з іншої причини бажаєте замінити картку – то відомості про ваш УНЗР ви зможете отримати за допомогою заяви-запиту у будь-якому відділенні міграційної служби. Краще, звичайно, відновити повністю паспорт, але він робиться майже місяць, а номер за запитом ви зможете отримати протягом 3 діб.

 

Ще одним цікавим нюансом УНЗР є його незмінність – навіть у випадку зміни прізвища, імені або громадянства, наприклад, номер вашого особистого запису лишиться таким самим.