Спрощення звітності з ЄСВ і ПДФО

19 Вересня 2019

Міжнародний номер банківського рахунку (IBAN)
Новий функціонал M.E.Doc - посилання на документ

Спрощення звітності з ЄСВ і ПДФО — Фото 1

У вересні Верховна Рада України прийняла в першому читанні два нових законопроекти – № 1057 і № 1072. Є висока ймовірність, що закони пройдуть й інші читання, після чого будуть підписані. Які новації вони несуть?

По-перше, законы передбачає з 1 червня 2020 року подання звіту з ЄСВ та ПДФО в новому форматі. Звітність буде подаватись разом в новій єдиній формі. На сьогодні такий документ ще не розроблено. Друга зміна – звітність буде подаватись щомісячно, а не щоквартально. Це призвано стимулювати доходи в бюджет, підвищення контролю з боку податкової служби за роботою юридичних осіб і зниження можлимвості маніпуляції з боку юридичних осіб даними у звітах.

Крім того, законопроекти передбачають відкриття, за бажанням платника податків, єдиного рахунку, який буде відкриватись на рівні Державної казначейської служби. Вносячи кошти на цей рахунок через Електронний кабінет платника податків, кошти зараховуватимуться в рахунок сплати єдиного податку і податку на доходи фізосіб. Виключеннями є оплата ПДВ і акцизного збору від реалізації палива і спирту.

Міжнародний номер банківського рахунку (IBAN)
Новий функціонал M.E.Doc - посилання на документ