У яких випадках припиняється електронний документообіг?

20 Січня 2021

Як почати сплачувати податки на єдиний рахунок
Специфіка підрахунку ЄСВ для новостворених ФОП

Електронний документообіг – одна з найзручніших новацій за останні 10 років. Крім того, що ви можете за допомогою спеціальних програм – Медок абоСоту відправляти не лише звіти в податкову, але й відразу проводити оплати по податкових зобов’язаннях.

Моментом старту електронного документообігу між ДПС і підприємцем вважається момент відправки й отримання першого листа. З 2003 року для документообігу не вимагається складання додаткових договорів, як було раніше.

Окрім відправки листів, керівник платника податків (якщо такий є, наприклад, у ТОВ), може визначати й змінювати перелік осіб, які мають право підпису документів різного рівня від імені керівника. І також за допомогою електронної пошти може змінювати рівень доступу.

Існує можливість блокування електронного документообігу. Воно відбувається автоматично з декількох причин:

• Отримання інформації в ДПС про припинення дії електронно-цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису, печатки). Може трапитися як по вичерпанню терміну давності, так і за рішенням суду.

• Отримання ДПС інформації з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізосіб-підприємців про зміну керівника підприємства, платника податків.

• Отримання ДПС інформації з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізосіб-підприємців про припинення реєстрації юридичної особи.

• Наявність в Держреєстрі фізичних осіб – платників податків інформації про припинення незалежної професійної діяльності.

• Наявність в Держреєстрі фізичних осіб – платників податків інформації про закриття реєстраційної карти платника податків у зв’язку зі смертю.

Тобто, відмінити електронний документообіг з ДПС можливо лише в односторонньому порядку, тому у випадку звільнення співробітника, який раніше займався документообігом з податковою – слід відправити їм листа з проханням негайно закрити йому доступ до подання документів.

Як почати сплачувати податки на єдиний рахунок
Специфіка підрахунку ЄСВ для новостворених ФОП