НАПЕРЕДОДНІ ЗАПУСКУ СЕА РП

01 Березня 2016

ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ АКТУ ІНВЕНТАРИЗАЦІЇ ПАЛЬНОГО У КОМП'ЮТЕРНІЙ ПРОГРАМІ M.E.DOC
Створення уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ

Напередодні початку весни хочемо нагадати Вам про нововведення, які очікують нас з 1 березня 2016 року. В Україні починає діяти у тестовому режимі система електронного адміністрування реалізації пального (далі СЕА РП), передбачена п.232 податкового Кодексу України. Система електронного адміністрування покликана суттєво знизити рівень тіньового сектору пального та, відповідно, збільшити податкові надходження акцизного податку до бюджетів.

27 лютого на урядовому порталі оприлюднено постанови Кабінету міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 113 Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального  та  № 114Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру акцизних накладних.

Постановами врегульовано:

  • порядок реєстрації платників акцизного податку з реалізації пального в електронному Реєстрі;
  • порядок відкриття, закриття електронних рахунків платникам акцизного податку-особам, які реалізують пальне;
  • порядок роботи системи електронного адміністрування реалізації пального;
  • визначено механізм реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі;
  • внесення особою, яка реалізує пальне, відомостей, що містяться в акцизній накладній, до Єдиного реєстру;
  • звіряння отримувачами пального даних отриманої акцизної накладної на відповідність з даними Єдиного реєстру акцизних накладних.

Перші кроки

ДФС України з 26 лютого 2016 року здійснює прийом заяв про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального.

Користувачі комп’ютерної програми «M.E.Doc», які встановили 26 лютого оновлення програми 10.01.106, отримали можливість відправити електронну заяву про реєстрацію  платника акцизного податку з реалізації пального.

Хочемо заспокоїти тих, хто ще не встиг цього зробити: ДФСУ повідомила, що у разі подання Заяви до 01.03.2016 датою реєстрації платником податку осіб, якими подані такі заяви, є дата, що відповідатиме першому дню перехідного періоду – 01.03.2016.

Тож нагадуємо: Заяву про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального форма  J(F)1310301 можна створити у розділі Акциз-первинні документи Реєстру звітів, підписати її електронними підписами та відправити до контролюючого органу.

Щоб уникнути помилок при заповненні Заяви, радимо ретельно опрацювати  повідомлення ДФСУ, в якому надані детальні роз’яснення щодо особливостей заповнення документу, з урахуванням помилок, допущених платником, що вже встигли подати такі заяви до контролюючого органу. (Роз’яснення можна також знайти за посиланням).

Як повідомлялось раніше ДФСУ «Заява надсилається до контролюючого органу за основним місцем обліку виключно в електронному вигляді засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб.»

Для отримання витягу із Реєстру платників акцизного податку  користувачі комп’ютерної програми «M.E.Doc», можуть направити до ДФС засобами електронного зв’язку в електронному вигляді запит за формою J(F)1302501. (Зауважимо, що СЕА РП починає функціонувати у тестовому режимі 1 березня 2016 року, тож Витяг за формою J(F)1302501, напевно, слід очікувати не раніше цієї дати).

Запит створюється через Головне меню →Довідки державних органів→ Інформаційна довідка→Файл→Створити →Довідку в СЕА РП:

Робота в СЕА РП

Щоб надати можливість реалізаторам пального повноцінно працювати в СЕА РП –  створювати акти інвентаризації, заявки на поповнення обсягів пального, акцизні накладні та розрахунки коригування до них, обмінюватись акцизними  документами з контрагентами, реєструвати документи в ЕРАН  – розробниками  комп’ютерної програми «M.E.Doc» створено окремий модуль –«Облік акцизного податку».

Основним елементом модулю є Реєстр акцизних документів.

Користувач матиме можливість відфільтрувати документи за періодом, типом, статусом, кодом УКТ ЗЕД. Документи реєстру користувач може сортувати за кодом підрозділу (Філія), місцем розташування (КОАТУУ) та іншими ознаками.

Модуль «Облік акцизного податку»  входить до складу ліцензії на «ЕДО з розширеними можливостями» та э на даний момент эдиним програмним забезпеченням в Украъны для роботи з СЕА РП.

ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ АКТУ ІНВЕНТАРИЗАЦІЇ ПАЛЬНОГО У КОМП'ЮТЕРНІЙ ПРОГРАМІ M.E.DOC
Створення уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ