Держава: звітність та податки
Шпаргалка бухгалтера

В Україні заблокували 1С – чим замінити?

18 Квітня 2023

Закривайте зміни у ПРРО віддалено
Новий формат заповнення платіжок на сплату податку

15 квітня в Україні набувають чинності ряд санкцій щодо російських компаній та приватних осіб. Зокрема, це Яндекс, ВК та 1С. Повідомлення про це зʼявилось на порталі Президента України.

Блокування 1С відбувається не вперше, але цього разу законодавці планують поступово обмежувати всі способи використання сервісу на території України через принцип роботи сховища – дані користувачів зберігаються на російських серверах. Поступово бізнесу доведеться відмовлятись від 1С та переходити на українські або західні аналоги. 

Для великих та середніх бізнесів маємо чудову українську розробку – програмне рішення MASTER:Бухгалтерія, яке поступово знаходить свого користувача, незважаючи на високу вартість програмного забезпечення та складність з переносом даних у нові системи.

А от для малих бізнесів, в т.ч ФОПів, більшість задач по веденню бізнеса може вирішити українська система документообігу та звітності Медок. Завдяки наявному в ній модулю Зарплата  ви можете вести поточні справи компанії в організаційному та документальному плані.

Заборона на використання 1С вводиться строком на 10 років, тож перехід має сенс.

Закривайте зміни у ПРРО віддалено
Новий формат заповнення платіжок на сплату податку