Електронний документообіг

Всі юридичні особи мають зареєструватись в Єдиній судовій системі

27 Липня 2023

Зображення товарів у картці номенклатури
Оновлення програми до версії 11.02.114

Закон України від 29.06.2023 No 3200-IX “Про внесення змін до певних законодавчих актів України стосовно обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремих підсистемах (модулях) для обміну документами” був ухвалений Верховною Радою України та отримав підпис Президента 18 липня.

Згідно з новим законом, реєстрація учасників судового процесу в електронних кабінетах дозволяє судам ефективніше сповіщати та викликати учасників, використовуючи електронний документообіг, що призведе до збереження коштів та часу, які зазвичай витрачаються на паперовий документообіг.

Зміни передбачають, що обов’язок реєстрації електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі буде розповсюджено на всіх юридичних осіб. Якщо особа, яка зобов’язана зареєструвати свій електронний кабінет, не виконала цей обов’язок, то її документи можуть бути відхилені або залишитися без розгляду судом, залежно від типу процесуального документа. Сторони зможуть обмінюватися документами через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему з іншими учасниками справи, які мають свої електронні кабінети.

Закон також передбачає обов’язок реєстрації своїх електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі протягом 30 днів з дати опублікування цього закону для адвокатів, нотаріусів, приватних виконавців, арбітражних керуючих, судових експертів, державних і місцевих органів та інших юридичних осіб. Це нововведення сприятиме ефективному онлайн обміну процесуальними документами.

Загалом, новий закон спрямований на спрощення та поліпшення процедур обміну документами в судових процесах, сприяючи більш ефективному та зручному зв’язку між учасниками справи та судовими органами.

Зображення товарів у картці номенклатури
Оновлення програми до версії 11.02.114