Держава: звітність та податки
Шпаргалка бухгалтера

Як розблокувати податкову накладну в Медку

25 Грудня 2022

Оновлення програми до версії 11.02.092
Де зберігається електронний підпис

Блокування податкової накладної – неприємна подія, яка може трапитися з будь-якою компанією в україні. Навіть якщо ваші звіти ідеальні, а по компанії немає проблем – податкова може заблокувати ваші документи. 

Підстави блокування податкової накладної в Медку

Підстав, за якими може відбутися блокування податкових накладних існує дві й обидві мають зійтися на одному документові:

 1. Податкова наклдана не потрапляє під критерії безумовної реєстрації.
 2. Платник податків підпадає під один або декілька критиріїв ризиковості. 

Розглянемо обидва ці пункти детальніше. 

Які існують ознаки безумовної реєстрації податкової накладної

Існує 4 параметри, за якими оцінюється податкова накладна. Достаньо відповідати одному з цих чотирьох критеріїв, аби ваша накладна пройшла перевірку:

 1. Якщо операція, за якою складається податкова накладна не дає права на податковий кредит. У таких накладних у лівому куті прописано, що ПН не надається в руки покупцеві або стоїть відмітка, що ПН складено для операції, яка звільнена від оподаткування. 
 2. Якщо обсяги постачання невеликі. При невеликих обсягах поставок – відсутня можливість реалізації схем з відмивання коштів. Таким чином, якщо обсяги менші за 500 тисяч гривень за місяць в цілому або менша 50 тисяч гривень на одного постачальника – проблем не має бути. 
 3. Якщо місячна сума ПДВ не відрізняється або відрізняється незначним чином від минулих періодів. Тобто, якщо підприємство щомісяця проводить приблизно ту саму суму або сплачує приблизно такий саме ПДВ – розблокування податкових накладних йому, швидше за все, не знадобиться.
 4. Якщо товари або послуги відповідають тим, що постачались у минулих місяцях. Тобто, підприємство торгує тим самим товаром або послугою, без різких змін. 

У випадку, коли всі 4 критерії мають відхилення від норми, подакова накладна в обов’язковому порядку відправляється на процедуру перевірки ризиковості платника ПДВ. 

Критерії ризиковості платника ПДВ

Після тгго, як ваша ПН викликала підозри в контролюючому органі – підприємство потрапляє під додаткову перевірку. Якщо у вас все зроблено коректно – хвилюватися за перевірку немає сенсу. Якщо ж ви потрапляєте під один із пунктів, які нижче перераховані – швидше за все, відбудеться блокування діяльності: 

 1. Якщо підприємство зареєстровано на фіктивні документи або фіктивних осіб. Цей пункт перевіряється кожного разу. 
 2. Підприємство зареєстровано особами, що не займаються або не планували займатися підприємницькою діяльністю (і надавали відповдну заяву в податкову). 
 3. Якщо підприємство зареєстровано на фізичну особу без її відома.
 4. Підприємство не має активних рахунків у банках, окрім стандартного, що відкритий у казначействі. 
 5. Підприємство не подало фінансову звітність за останній квартал.
 6. Існує будь-яка інша інформація, яка викликає у ДПС сумніви в реальності підприємства. Тут можуть бути різні фактори: придбання товарів і послуг у інших фіктивних контргентів, продаж не тих самих товарів, які вказано в закупівлі й т.ін. 

Якщо один із цих пунктів відповідатиме вашому підприємству – його буде заблоковано. І далі – потрібно буде розбиратися як розблокувати податкові накладні максимально швидко. 

Документи для розблокування податкових накладних

Якщо вашу податкову накладну заблокували – необхідно максимально швидко розпочати процедуру подання документів – розблокування ПН може затягтися.

 Список документів виглядає наступним чином:

 1. Пояснення у письмовому вигляді з підтвердженням інформації, яку було вказано в Податковій Накладній. 
 2. Угода або декілька, згідно яких було проведено операцію.
 3. Додатки до угоди, якщо такі наявні.
 4. Довіреності, договори підряду, якщо до операції було залучено додаткових підрядників.
 5. Розрахункові документи та виписки з банківських рахунків, які підтверджують всі рухи коштів, які пов’язані із заблокованою операцією. 
 6. Всі первинні документи, які пов’язані із операцією – рахунки-фактури, документи, що підтверджують придбання, транспортування, зберігання й наступну відправку продукції, акти приймання-передавання робіт на усіх етапах, накладні й т.ін – кожний, навіть незначний документ, який було створено й підписано в рамках роботи над цією задачею. 
 7. Документи, які підтверджують відповідність продукції заявленим у договорі параметрам – декларації про відповідність, паспорти якості, висновки комісій та інші документи. 

Як бачимо, порядок розблокування податкових накладних – досить складний і розтягнутий процес, в рамках якого вам необхідно надати багато документів і витратити велику кількість часу як на їх збирання, так і на верифікацію. Ідеальним варіантом, звісно ж, буде не потрапляти у подібну ситуацію. Але, як ми зазначали вище – таке може статися з кожним. 

Як подати документи на разблокування ПН за допомогою Медок

Медок дозволяє відправити запит за допомогою вбудованих інструментів. 

Так, пояснення ви зможете надати за допомогою заповнення форми J(F)1312603 – ПОВІДОМЛЕННЯ про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено. Воно формується на кожну податкову накладну, до якої є питання – окремо. 

Для подання таким чином – перейдіть у розділ Звітність. Оберіть Реєстр звітів.

 

Як розблокувати податкову накладну в Медку — Фото 1

 

Тут натискаємо Створити звіт у меню Файл (або за допомогою кнопки на панелі інструментів)

 

Як розблокувати податкову накладну в Медку — Фото 2

 

У вікні, що відкрилося, переходимо в розділ Державна податкова служба і за допомогою кнопки кнопки Фільтр знаходимо Повідомлення.

 

Як розблокувати податкову накладну в Медку — Фото 3

 

Обираємо мишкою рядок із потрібним нам шаблоном і за допомогою кнопки Створити або подвійним кліком правою кнопкою миші відкриваємо звіт для заповнення.

 

Як розблокувати податкову накладну в Медку — Фото 4

 

Також вам потрібно буде прикласти всі інші документи й до них застосовуються наступні вимоги:

 • Документи надаються у форматі *.pdf
 • Розмір файлу не повинен перевищувати 2 Мб – використовуйте додаткове стискання документів.
 • Кожен файл додається окремо, не можна поєднувати всі документи в один.

 

Як розблокувати податкову накладну в Медку — Фото 5

Оновлення програми до версії 11.02.092
Де зберігається електронний підпис