Як розблокувати податкову накладну в Медку
Блокування податкової накладної – неприємна подія, яка може трапитися з будь-якою компанією в україні. Навіть якщо ваші звіти ідеальні, а по компанії немає проблем – податкова може заблокувати ваші документи.
Підстави блокування податкової накладної в Медку
Підстав, за якими може відбутися блокування податкових накладних існує дві й обидві мають зійтися на одному документові:
- Податкова наклдана не потрапляє під критерії безумовної реєстрації.
- Платник податків підпадає під один або декілька критиріїв ризиковості.
Розглянемо обидва ці пункти детальніше.
Які існують ознаки безумовної реєстрації податкової накладної
Існує 4 параметри, за якими оцінюється податкова накладна. Достаньо відповідати одному з цих чотирьох критеріїв, аби ваша накладна пройшла перевірку:
- Якщо операція, за якою складається податкова накладна не дає права на податковий кредит. У таких накладних у лівому куті прописано, що ПН не надається в руки покупцеві або стоїть відмітка, що ПН складено для операції, яка звільнена від оподаткування.
- Якщо обсяги постачання невеликі. При невеликих обсягах поставок – відсутня можливість реалізації схем з відмивання коштів. Таким чином, якщо обсяги менші за 500 тисяч гривень за місяць в цілому або менша 50 тисяч гривень на одного постачальника – проблем не має бути.
- Якщо місячна сума ПДВ не відрізняється або відрізняється незначним чином від минулих періодів. Тобто, якщо підприємство щомісяця проводить приблизно ту саму суму або сплачує приблизно такий саме ПДВ – розблокування податкових накладних йому, швидше за все, не знадобиться.
- Якщо товари або послуги відповідають тим, що постачались у минулих місяцях. Тобто, підприємство торгує тим самим товаром або послугою, без різких змін.
У випадку, коли всі 4 критерії мають відхилення від норми, подакова накладна в обов’язковому порядку відправляється на процедуру перевірки ризиковості платника ПДВ.
Критерії ризиковості платника ПДВ
Після тгго, як ваша ПН викликала підозри в контролюючому органі – підприємство потрапляє під додаткову перевірку. Якщо у вас все зроблено коректно – хвилюватися за перевірку немає сенсу. Якщо ж ви потрапляєте під один із пунктів, які нижче перераховані – швидше за все, відбудеться блокування діяльності:
- Якщо підприємство зареєстровано на фіктивні документи або фіктивних осіб. Цей пункт перевіряється кожного разу.
- Підприємство зареєстровано особами, що не займаються або не планували займатися підприємницькою діяльністю (і надавали відповдну заяву в податкову).
- Якщо підприємство зареєстровано на фізичну особу без її відома.
- Підприємство не має активних рахунків у банках, окрім стандартного, що відкритий у казначействі.
- Підприємство не подало фінансову звітність за останній квартал.
- Існує будь-яка інша інформація, яка викликає у ДПС сумніви в реальності підприємства. Тут можуть бути різні фактори: придбання товарів і послуг у інших фіктивних контргентів, продаж не тих самих товарів, які вказано в закупівлі й т.ін.
Якщо один із цих пунктів відповідатиме вашому підприємству – його буде заблоковано. І далі – потрібно буде розбиратися як розблокувати податкові накладні максимально швидко.
Документи для розблокування податкових накладних
Якщо вашу податкову накладну заблокували – необхідно максимально швидко розпочати процедуру подання документів – розблокування ПН може затягтися.
Список документів виглядає наступним чином:
- Пояснення у письмовому вигляді з підтвердженням інформації, яку було вказано в Податковій Накладній.
- Угода або декілька, згідно яких було проведено операцію.
- Додатки до угоди, якщо такі наявні.
- Довіреності, договори підряду, якщо до операції було залучено додаткових підрядників.
- Розрахункові документи та виписки з банківських рахунків, які підтверджують всі рухи коштів, які пов’язані із заблокованою операцією.
- Всі первинні документи, які пов’язані із операцією – рахунки-фактури, документи, що підтверджують придбання, транспортування, зберігання й наступну відправку продукції, акти приймання-передавання робіт на усіх етапах, накладні й т.ін – кожний, навіть незначний документ, який було створено й підписано в рамках роботи над цією задачею.
- Документи, які підтверджують відповідність продукції заявленим у договорі параметрам – декларації про відповідність, паспорти якості, висновки комісій та інші документи.
Як бачимо, порядок розблокування податкових накладних – досить складний і розтягнутий процес, в рамках якого вам необхідно надати багато документів і витратити велику кількість часу як на їх збирання, так і на верифікацію. Ідеальним варіантом, звісно ж, буде не потрапляти у подібну ситуацію. Але, як ми зазначали вище – таке може статися з кожним.
Як подати документи на разблокування ПН за допомогою Медок
Медок дозволяє відправити запит за допомогою вбудованих інструментів.
Так, пояснення ви зможете надати за допомогою заповнення форми J(F)1312603 – ПОВІДОМЛЕННЯ про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено. Воно формується на кожну податкову накладну, до якої є питання – окремо.
Для подання таким чином – перейдіть у розділ Звітність. Оберіть Реєстр звітів.
Тут натискаємо Створити звіт у меню Файл (або за допомогою кнопки на панелі інструментів)
У вікні, що відкрилося, переходимо в розділ Державна податкова служба і за допомогою кнопки кнопки Фільтр знаходимо Повідомлення.
Обираємо мишкою рядок із потрібним нам шаблоном і за допомогою кнопки Створити або подвійним кліком правою кнопкою миші відкриваємо звіт для заповнення.
Також вам потрібно буде прикласти всі інші документи й до них застосовуються наступні вимоги:
- Документи надаються у форматі *.pdf
- Розмір файлу не повинен перевищувати 2 Мб – використовуйте додаткове стискання документів.
- Кожен файл додається окремо, не можна поєднувати всі документи в один.