Запис сертифікатів на захищений носій

02 Грудня 2021

 

Для використання захищених носіїв з ключами КНЕДП ТОВ “Центр сертифікації ключів “Україна” в системі електронного подання звітності Державного казначейства України “Є-звітність”, на порталі Головного сервісного центру МВС, при отриманні довідок з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, на інших онлайн-сервісах для коректної роботи необхідно записати на НКІ з секретними ключами відповідні їм сертифікати.

Для запису сертифікатів відкритих ключів на токени 337 серії виробництва ТОВ “Автор” призначена спеціалізована утиліта “Запись сертификатов”, яку можна завантажити з сайту ukrzvit.ua в розділі Токен – ПЗ для токенів.

Сама утиліта являє собою виконуваний файл TokenCerts.exe. Для коректної роботи з носіями 337 серії в архіві з програмою знаходиться бібліотека Av337CryptokiD.dll.

Першим кроком на сайті ТОВ “Центр сертифікації ключів “Україна” слід за допомогою кнопки Пошук сертифікатів знайти сертифікати відповідальних осіб вашого підприємства, для яких отримано токени зі згенерованими секретними ключами.

Всі завантажені сертифікати слід помістити в одну папку. Утиліта під час запису аналізує наявні на токені секретні ключі і записує відповідні їм сертифікати.

 

Токен(и) слід підключити до ПК до запуску утиліти. У випадку, якщо токен не підключений до ПК, утиліта видасть помилку і закриється.

Запис сертифікатів на захищений носій — Фото 1

Подвійним кліком правої кнопки миші запускаємо утиліту. Після запуску у пункті “Устройства” за допомогою випадаючого меню слід обрати НКІ для запису сертифікатів (оскільки утиліта бачить всі токени, що підключені в даний момент до ПК).

Запис сертифікатів на захищений носій — Фото 2

Далі за допомогою кнопки […] слід обрати папку, в яку ви попередньо завантажили сертифікати для запису.

Запис сертифікатів на захищений носій — Фото 3

Вказуєте папку і натискаєте “ОК”.

Запис сертифікатів на захищений носій — Фото 4

Коли все зроблено, натискаємо кнопку “Записать Сертификаты”. Програма запитає ПІН-код (пароль) до захищеного носія.

Запис сертифікатів на захищений носій — Фото 5

Якщо ви не змінювали пароль при генерації секретних ключів, вводите заводський 12345678.

Запис сертифікатів на захищений носій — Фото 6

Якщо ПІН-код уведено вірно, утиліта повідомить про успішний запис сертифікатів.

Запис сертифікатів на захищений носій — Фото 7

Аналогічно здійснюється запис сертифікатів на інші захищені носії.