Зелена бухгалтерія
Компанія “УКРЗВІТ” приєднується до широкомасштабної акції «Зелена бухгалтерія», спрямованої на захист природи України!
Ми хочемо зберегти ліси нашої Батьківщини шляхом скорочення до мінімуму використання паперових носіїв для ведення первинної бухгалтерської документації! Ми закликаємо Вас відмовитися від паперу у Вашій роботі!
Ми розуміємо, що будь-який відповідальний бухгалтер з великим побоюванням поставиться до нашого заклику: «Легко Вам казати – відмовся! А перевірки?! А що я покажу перевіряючому?! А як я доведу? ..»І т.д.
І ми готові відповісти на всі ці питання!
Чому це працює?
Разом з Вашим підприємством систему електронного документообігу «MEDoc» та сертифікати електронного цифрового підпису «УСЦ» і «Україна» використовують більше 500 тисяч підприємств України. Можливо, що серед них знаходиться переважна більшість Ваших контрагентів. Саме тому вже прямо сьогодні , не відкладаючи в довгий ящик, Ви можете почати обмінюватися первинними документами з Вашими контрагентами в електронному вигляді за допомогою системи «MEDoc».
Чому це вигідно саме Вам?
Ви не витрачаєте дорогоцінний час на пересилання податкових накладних та інших первинних документів поштою. Відправлення цих документів у системі «MEDoc» здійснюється протягом 1 ( однієї) хвилини. Ця ж операція, здійснена за допомогою звичайних поштових пересилань, займає 3-4 дні (навіть якщо Ваш контрагент знаходиться в одному місті з Вами).
Не потрібно витрачати гроші на придбання паперу , конвертів , марок і на послуги кур’єра.
І додатково доплачувати за систему «MEDoc» не треба! Ця функція включена в ліцензійну версію «MEDoc» в рамках діючої у Вас ліцензії!
Чому це зручно?
Окрім значної економії часу і коштів на обмін первинними документами з Вашими контрагентами , в результаті переходу на електронний документообіг з системою «MEDoc» відпадає необхідність зберігати документи у паперовому вигляді. Ні для кого не секрет , як виглядають архіви бухгалтерської документації будь-якого підприємства! Тепер не потрібно підшивати кожен документ в папку , а папки зберігати на полицях ! Відтепер всі первинні документи Вашого підприємства можуть зберігатися в електронному вигляді в «Реєстрі первинних документів» системи «MEDoc». Це не тільки заощадить місце , необхідну для розміщення паперового архіву , але й зробить максимально швидким і зручним пошук будь-якого первинного документа – необхідно тільки вибрати період, і всі необхідні документи у Вас перед очима!
Чому це безпечно?
Обмін електронними первинними документами в системі «MEDoc» здійснюється в зашифрованому вигляді з використанням електронно- цифрового підпису АЦСК «Україна» , за аналогією з відправкою звітів до контролюючих органів. Це захищає первинні документи, що відправляються в системі « MEDoc» , від несанкціонованого розкриття, а значить, є гарантією безпеки інформації про Ваше підприємство.
Що показувати перевіряючому?
При відправці електронного первинного документа контрагенту в системі «MEDoc» до xml -файлу внутрішнього формату прикріплюється графічне зображення відправляється документа. У роздрукованому вигляді даний документ має вигляд стандартного бланка первинного документа ( який відповідає всім вимогам законодавства) із зображенням підписів директора , головного бухгалтера та печатки підприємства. Такий документ є візуальної копією електронного документа , і на вимогу може бути пред’явлений перевіряючим . Для використання цієї можливості Вам необхідно довантажити в систему « MEDoc» відскановані підписи директора , головного бухгалтера та відбитка печатки (докладну інформацію про налаштування даної функції Ви можете знайти в «Інструкції користувача», всередині самої програми і на сайті «MEDoc» )
Чому це легітимно?
Відносно первинних документів діють ті ж закони України, що і відносно електронної звітності. Ви вже відправляєте в ДПСУ податкові накладні , підписані електронним цифровим підписом. Тому Ви без побоювання можете обмінюватися цими ж податковими накладними , рахунками , договорами , актами – будь-якими первинними документами – з Вашими контрагентами.
І найголовніше: тепер покупець має право сам визначати, в якому вигляді він хоче отримати податкову накладну ( в електронному або в паперовому).
Тим самим , Ви маєте повне право відмовитися від податкових накладних в паперовому вигляді вже сьогодні у відповідність з чинним законодавством. Нижче наведені закони , які забезпечують легітимність електронного документообігу.
– Закон України «Про електронний цифровий підпис»
– Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг»
– Наказ Міністерства фінансів України № 372 «Про затвердження Змін до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку».
– «Пам’ятка платника податків про ведення обліку госп. операцій в електронному вигляді та подання документів в електронному вигляді ДПСУ »(лист від 26.12.11 № 10406/7/18-4017, опубліковано на сайтіwww.sts.gov.ua)
– Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України про удосконалення деяких податкових норм»..