Держава: звітність та податки
Шпаргалка бухгалтера

Зміни до Податкової декларації з податку на прибуток, що набули чинності

10 Червня 2024

Оновлення програми до версії 11.02.141
Оновлення програми до версії 11.02.140

Податкова служба повідомляє, що 6 лютого 2024 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 7 грудня 2023 року № 673 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України». Важливо враховувати ці зміні при подачі квартальних та піврічних звітів цього місяця. 

Цей наказ покликаний удосконалити контроль за дотриманням умов контрольованих операцій (КО) відповідно до принципу «витягнутої руки». Також внесені зміни до форми додатку ТЦ (Самостійне коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов’язань платника податку) до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Державна податкова служба рекомендує звернути увагу на наступні основні зміни до додатку ТЦ:

  • Графи 5 та 6 тепер включають інформацію не тільки про контракти (договори), але й про зміни до них, що підтверджують узгодження сторонами суттєвих умов КО, таких як ціна товарів, обсяг, умови постачання, оплати та відповідальності сторін.
  • Графа 16 змінена для розмежування інформації щодо сторони, що досліджується, на резидента та нерезидента при продажу товарів (робіт, послуг).
  • Графа 18 змінена для розмежування інформації щодо сторони, що досліджується, на резидента та нерезидента при придбанні товарів (робіт, послуг).

Додані нові графи для відображення інформації щодо:

  • Графа 17.1 – ціни або показника, що коригується при продажу товарів (робіт, послуг).
  • Графа 17.2 – кількості або обсягу, що коригується при продажу товарів (робіт, послуг).
  • Графа 17.3 – одиниці виміру при продажу товарів (робіт, послуг).
  • Графа 19.1 – ціни або показника, що коригується при придбанні товарів (робіт, послуг).
  • Графа 19.2 – кількості або обсягу, що коригується при придбанні товарів (робіт, послуг).
  • Графа 19.3 – одиниці виміру при придбанні товарів (робіт, послуг).

 

Зміни до Податкової декларації з податку на прибуток, що набули чинності — Фото 1

 

Варто зазначити, що додатки ТЦ, подані за неоновленою версією електронних форматів до набрання чинності наказу № 673, вважаються дійсними (п. 46.6 ПКУ).

При поданні уточнюючого розрахунку до податкової декларації з податку на прибуток за попередній рік для самостійного коригування згідно зі ст. 39 ПКУ або при визначенні бази оподаткування згідно з пп. 141.91.3 ПКУ при здійсненні контрольованих операцій, якщо їх умови не відповідають принципу «витягнутої руки», до 1 жовтня наступного року штраф у розмірі 3% від суми недоплати не застосовується (п. 50.1 ПКУ).

Платники податку на прибуток можуть подавати додаток ТЦ за оновленою формою починаючи з 1 липня 2024 року, включаючи уточнення показників за податковий рік 2023.

Оновлення програми до версії 11.02.141
Оновлення програми до версії 11.02.140