Специфіка підрахунку ЄСВ для новостворених ФОП
В даній статті мова піде про підприємців, які щойно зареєструвались як ФОП або перейшли на 1-2 групи оподаткування з 2021 року. У відповідності до Податкового законодавства України, особа-підприємець, який до кінця місяця, в якому відбулася реєстрація або перехід на 1-2 групи оподаткування, переходить на загальну систему оподаткування. І в цьому місяці ЄСВ враховується як сума доходу, отриманого від підприємницької діяльності. З цієї суми – необхідно сплатити податок на прибуток.
При цьому, сума ЄСВ може бути меншою за мінімальний страховий внесок за місяць, в якому отримано прибуток. Тобто, якщо з 1 січня мінімальна ставка ЄСВ складає 1320 грн і прив’язана до мінімальної зарплати, то у випадку нещодавньої реєстрації ФОП і мінімальних доходів за поточний місяць – страховий платіж може бути будь-яким, але не нижче за 1320 грн.
У випадку, якщо підприємець за звітний період не отримав жодного прибутку, то він має сам визначити суму відрахувань. Нижній поріг тут передбачено і він також складає 1320 грн. Тобто, за нульового прибутку підприємець все одно сплачує мінімальний ЄСВ.
При цьому важливо пам’ятати, що для сплатих будь-яких зборів з 2021 року застосовується Єдиний Рахунок – в жодному разі не варто сплачувати на старі реквізити. Аби не помилитися при поданні звітності та сплаті внесків, найкраще використовувати системи електронного документообігу – наприклад, Соту й Медок, які не лише спрощують життя підприємцям, але й містять завжди актуальні бази усіх форм і реквізитів для сплати.